۴ مرداد ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

آتش‌سوزی‌های جنگلی ده ایالت در غرب آمریکا را تهدید می‌کند

آتش‌سوزی‌های گسترده جنگلی در ده ایالت غرب آمریکا چندین خانه‌ را به کام شعله‌های خود کشید و هزاران نفر را مجبور به تخلیه ‌منطقه کرد. به گزارش آسوشیتدپرس در روز سه‌شنبه، بزرگترین آتش‌سوزی‌ در ایالت اورگان جریان داشت و تامین برق کالیفرنیا را تهدید می‌کرد. به گفته مرکز ملی آتش‌نشانی، نزدیک به ۶۰ فقره آتش‌سوزی جنگلی در ایالت‌های محتلف آمریکا - از آلاسکا تا وایومینگ - جریان دارد و بیش از نیمی از آتش‌سوزی‌های فعال در ایالت‌های آریزونا، آیداهو، و مونتانا بوده‌اند. این آتش‌سوزی‌ها به دنبال چند هفته هوای گرم بی‌سابقه و خطرناک روی داده است. هواشناسان می‌گویند خشکسالی شدید ناشی از تغییرات آب و هوایی این آتش‌سوزی‌ها را به مراتب خطرناک‌تر کرده است.

آتش‌سوزی‌های گسترده جنگلی در ده ایالت غرب آمریکا چندین خانه‌ را به کام شعله‌های خود کشید و هزاران نفر را مجبور به تخلیه ‌منطقه کرد.

به گزارش آسوشیتدپرس در روز سه‌شنبه، بزرگترین آتش‌سوزی‌ در ایالت اورگان جریان داشت و تامین برق کالیفرنیا را تهدید می‌کرد.

به گفته مرکز ملی آتش‌نشانی، نزدیک به ۶۰ فقره آتش‌سوزی جنگلی در ایالت‌های محتلف آمریکا – از آلاسکا تا وایومینگ – جریان دارد و بیش از نیمی از آتش‌سوزی‌های فعال در ایالت‌های آریزونا، آیداهو، و مونتانا بوده‌اند.

این آتش‌سوزی‌ها به دنبال چند هفته هوای گرم بی‌سابقه و خطرناک روی داده است.

هواشناسان می‌گویند خشکسالی شدید ناشی از تغییرات آب و هوایی این آتش‌سوزی‌ها را به مراتب خطرناک‌تر کرده است.