۳۱ شهریور ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

آتش‌سوزی در یک زندان پرازدحام در اندونزی دست کم ۴۱ کشته به جا گذاشت

وقوع یک آتش سوزی گسترده در یک زندان پرازدحام در نزدیکی پایتخت اندونزی منجر به کشته شدن دست‌کم ۴۱ زندانی و جراحت ۸۰ زندانی دیگر شد. به گزارش آسوشیتدپرس، دو تن از جان‌باختگان این آتش‌سوزی که در بامداد روز چهارشنبه ۱۷ شهریور رخ داد، شهروندان خارجی بودند و به جرم حمل مواد مخدر در زندان به سر می‌بردند. آتش‌نشانان در ساعت اولیه صبح چهارشنبه در حالی که دود سیاهی از ساختمان زندان تانرانگ در حومه جاکارتا بیرون می‌آمد تلاش کردند تا شعله‌های آتش را خاموش کنند. پس از خاموش کردن شعله‌های آتش، آمبولانس پس از آمبولانس، جنازه‌های قربانیان که در کیسه‌های حمل اجساد قرار گرفته‌ بودند، توسط پرسنل صلیب سرخ، به سردخانه یک بیمارستان محلی منتقل شدند تا بعداً برای شناسایی به مکان بزرگتری منتقل شوند. جنازه‌های قربانیان آتش‌سوزی در کیسه‌های حمل اجساد در کف سردخانه یک بیمارستان محلی - ۱۷ شهریور ۱۴۰۰بستگان زندانیان در طول روز به زندان سر ‌می‌زدند تا از وضعیت عزیزانشان مطلع شوند. یاسونا لاولی، وزیر حقوق بشر اندونزی، به خبرنگاران گفت که که بیشتر کشته‌شدگان این حادثه - از جمله یک شهروند آفریقای جنوبی و یک شهروند پرتغ..

وقوع یک آتش سوزی گسترده در یک زندان پرازدحام در نزدیکی پایتخت اندونزی منجر به کشته شدن دست‌کم ۴۱ زندانی و جراحت ۸۰ زندانی دیگر شد.

به گزارش آسوشیتدپرس، دو تن از جان‌باختگان این آتش‌سوزی که در بامداد روز چهارشنبه ۱۷ شهریور رخ داد، شهروندان خارجی بودند و به جرم حمل مواد مخدر در زندان به سر می‌بردند.

آتش‌نشانان در ساعت اولیه صبح چهارشنبه در حالی که دود سیاهی از ساختمان زندان تانرانگ در حومه جاکارتا بیرون می‌آمد تلاش کردند تا شعله‌های آتش را خاموش کنند.

پس از خاموش کردن شعله‌های آتش، آمبولانس پس از آمبولانس، جنازه‌های قربانیان که در کیسه‌های حمل اجساد قرار گرفته‌ بودند، توسط پرسنل صلیب سرخ، به سردخانه یک بیمارستان محلی منتقل شدند تا بعداً برای شناسایی به مکان بزرگتری منتقل شوند.

A police officer stands near body bags containing the bodies of the victims of a prison fire at the local hospital's morgue in…
جنازه‌های قربانیان آتش‌سوزی در کیسه‌های حمل اجساد در کف سردخانه یک بیمارستان محلی – ۱۷ شهریور ۱۴۰۰

بستگان زندانیان در طول روز به زندان سر ‌می‌زدند تا از وضعیت عزیزانشان مطلع شوند.

یاسونا لاولی، وزیر حقوق بشر اندونزی، به خبرنگاران گفت که که بیشتر کشته‌شدگان این حادثه – از جمله یک شهروند آفریقای جنوبی و یک شهروند پرتغالی – به دلیل ارتکاب جرایم مربوط به مواد مخدر زندانی بودند.

وی با خانواده‌های قربانیان ابراز همدردی کرد و قول داد که مجروحان تحت بهترین درمان قرار بگیرند.