۳ آبان ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

آمریکا در ماه نوامبر مرزهای خود را به روی مسافرانی که واکسن زده‌اند باز خواهد کرد

آمریکا در ماه نوامبر مرزهای خود را به روی مسافرانی که واکسن زده‌اند باز خواهد کرد کاخ سفید روز دوشنبه ۲۹ شهریور اعلام کرد که آمریکا از اوایل ماه نوامبر مرزهای خود را به روی مسافران اتحادیه اروپا، بریتانیا، چین، هند و بسیاری از کشورهای دیگر که واکسن زده‌اند، خواهد گشود. این اولین گام در کاهش سختگیری‌های شدیدی است که به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا از اوایل سال ۲۰۲۰ در زمینه سفر به آمریکا به اجرا گذاشته شد. جف زینتس، مسئول ستاد مبارزه با کرونا در دولت آمریکا، گفت همزمان با لغو ممنوعیت ورود مسافران غیرآمریکایی به کشور شروط و مقررات جدیدی در این زمینه به اجرا در می‌آید. اولین مورد از ممنوعیت ورود شهروندان خارجی به آمریکا در ژانویه ۲۰۲۰ و به دستور دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری وقت آمریکا، در مورد اتباع چین وضع شد. در ماه‌های بعد و همزمان با گسترش همه‌گیری ویروس کرونا دولت آمریکا بدون اعلام معیارهای بهداشتی برای تصمیم خود و یا زمان لغو آن، شهروندان تعداد زیادی از کشورهای جهان را مشمول این ممنوعیت کرد. جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، در ماه آوریل امسال هند را نیز به این فهرست افزود و در نتیجه ورود..

آمریکا در ماه نوامبر مرزهای خود را به روی مسافرانی که واکسن زده‌اند باز خواهد کرد

کاخ سفید روز دوشنبه ۲۹ شهریور اعلام کرد که آمریکا از اوایل ماه نوامبر مرزهای خود را به روی مسافران اتحادیه اروپا، بریتانیا، چین، هند و بسیاری از کشورهای دیگر که واکسن زده‌اند، خواهد گشود.

این اولین گام در کاهش سختگیری‌های شدیدی است که به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا از اوایل سال ۲۰۲۰ در زمینه سفر به آمریکا به اجرا گذاشته شد.

جف زینتس، مسئول ستاد مبارزه با کرونا در دولت آمریکا، گفت همزمان با لغو ممنوعیت ورود مسافران غیرآمریکایی به کشور شروط و مقررات جدیدی در این زمینه به اجرا در می‌آید.

اولین مورد از ممنوعیت ورود شهروندان خارجی به آمریکا در ژانویه ۲۰۲۰ و به دستور دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری وقت آمریکا، در مورد اتباع چین وضع شد. در ماه‌های بعد و همزمان با گسترش همه‌گیری ویروس کرونا دولت آمریکا بدون اعلام معیارهای بهداشتی برای تصمیم خود و یا زمان لغو آن، شهروندان تعداد زیادی از کشورهای جهان را مشمول این ممنوعیت کرد.

جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، در ماه آوریل امسال هند را نیز به این فهرست افزود و در نتیجه ورود شهروندان اکثر کشورهای جهان به آمریکا ممنوع شد. آقای بایدن در عین حال برنامه دونالد ترامپ برای رفع ممنوعیت سفر اتباع اتحادیه اروپا در ماه ژانویه را لغو کرد.

در حال حاضر ورود شهروندان غیرآمریکایی به اين کشور که طی ۱۴ روز قبل از ورودشان در بریتانیا، اتحادیه اروپا، ایرلند، چین، هند، برزیل، آفریقای جنوبی و ایران بوده‌اند، ممنوع است.

مقامات آمریکایی گفتند که شرط واکسینه بودن برای ورود به این کشور در مواردی مثل کودکان زیر سن واکسیناسیون مشمول استثنا خواهد شد.

مقررات جدید فعلا شامل ورود مسافران از مرزهای زمینی با کانادا و مکزیک نخواهد شد.

شرکت‌های هوایی از ماه‌ها پیش از دولت آمریکا خواسته بودند که اين ممنوعیت را کاهش دهد ولی نتوانستند تصمیم کاخ سفید را قبل از تابستان و فصل تعطیلات تغییر دهند.

دولت آمریکا در پاسخ به فشارهای شرکت‌های هوایی و صنعت گردشگری در ماه ژوئیه گفت سرعت شیوع سویه دلتای ویروس و افزایش موارد ابتلا در خود آمریکا نگران‌کننده است.

از آن زمان تاکنون متوسط موارد هفتگی ابتلا به کرونا در داخل آمریکا بیش از دو برابر شده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز/ش.ر/ک.ر