۲ آبان ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

آمریکا ۳۰ کشور را به کنفرانس مبارزه با جرایم سایبری و باج افزار دعوت می‌کند

آمریکا ۳۰ کشور را به کنفرانس مبارزه با جرایم سایبری و باج افزار دعوت می‌کند جو بایدن رییس جمهوری آمریکا روز جمعه ۹ مهر گفت مشاوران امنیت ملی کاخ سفید در ماه جاری میلادی نمایندگان ۳۰ کشور جهان را برای شرکت در کنفرانسی با هدف مبارزه با خطر باج افزارها و سایر جرایم سایبری دعوت خواهند کرد. آقای بایدن افزود این کنفرانس که به صورت مجازی و با میزبانی شورای امنیت ملی آمریکا برگزار می‌شود در عین حال «روش‌های بهبود همکاری بین نهادهای انتظامی کشورهای مختلف در زمینه‌های دیگر مثل بهره‌برداری غیرقانونی از رمزارزها را بررسی خواهد کرد». به گزارش خبرگزاری رویترز، تحت تاثیر افزایش حملات سایبری به نهادهای اداری و شرکت‌های خصوصی آمریکا در سال‌های اخیر دولت جو بایدن مقابله با این تهدیدها برای شبکه انرژی و توزیع مواد غذایی را در اولویت قرار داده و مسئولیت آن را به عالی‌ترین نهاد امنیتی در کاخ سفید سپرده است. یک شرکت بزرگ تولید فرآورده‌های گوشتی پس از حمله باج افزاری به سیستم کامپیوتری این شرکت که تصور می‌شود توسط گروه‌های وابسته به روسیه انجام شد ۱۱ میلیون دلار باج پرداخت کرد. یک شرکت انتقال انرژی نیز د..

آمریکا ۳۰ کشور را به کنفرانس مبارزه با جرایم سایبری و باج افزار دعوت می‌کند

جو بایدن رییس جمهوری آمریکا روز جمعه ۹ مهر گفت مشاوران امنیت ملی کاخ سفید در ماه جاری میلادی نمایندگان ۳۰ کشور جهان را برای شرکت در کنفرانسی با هدف مبارزه با خطر باج افزارها و سایر جرایم سایبری دعوت خواهند کرد.

آقای بایدن افزود این کنفرانس که به صورت مجازی و با میزبانی شورای امنیت ملی آمریکا برگزار می‌شود در عین حال «روش‌های بهبود همکاری بین نهادهای انتظامی کشورهای مختلف در زمینه‌های دیگر مثل بهره‌برداری غیرقانونی از رمزارزها را بررسی خواهد کرد».

به گزارش خبرگزاری رویترز، تحت تاثیر افزایش حملات سایبری به نهادهای اداری و شرکت‌های خصوصی آمریکا در سال‌های اخیر دولت جو بایدن مقابله با این تهدیدها برای شبکه انرژی و توزیع مواد غذایی را در اولویت قرار داده و مسئولیت آن را به عالی‌ترین نهاد امنیتی در کاخ سفید سپرده است.

یک شرکت بزرگ تولید فرآورده‌های گوشتی پس از حمله باج افزاری به سیستم کامپیوتری این شرکت که تصور می‌شود توسط گروه‌های وابسته به روسیه انجام شد ۱۱ میلیون دلار باج پرداخت کرد.

یک شرکت انتقال انرژی نیز در حمله سایبری مشابهی که به گفته نهادهای انتظامی آمریکا کار هکرهای مستقر در اروپای شرقی بود حدود ۵ میلیون دلار باج پرداخت کرد. هر دو مورد از باج‌ها در شکل رمز ارز پرداخت شد.

دولت آمریکا امیدوار است تشکیلات جدیدی که تحت عنوان «اقدام مقابله با باج افزار» و با مشارکت ۳۰ کشور جهان تشکیل خواهد شد به اقدامات گسترده دیپلماتیک در این زمینه از جمله طرح مستقیم این موضوع در مناسبات با روسیه و همینطور همکاری اعضای ناتو و کشورهای عضو گروه هفت در زمینه مقابله با حملات سایبری کمک کند.

دولت آمریکا می‌گوید اقدامات امنیتی برای مقابله با تهدیدهای سایبری رو به افزایش از سوی چین را تشدید کرده است. اما پکن همواره ادعاهای واشینگتن در زمینه دخالت در حملات سایبری به غرب را تکذیب کرده است.

هنوز مشخص نیست که این کنفرانس در چه تاریخی برگزار می‌شود و چه کشورهایی در آن شرکت خواهند کرد.

با استفاده از گزارش خبرگزاری رویترز؛ ش.ر/س.ن