۳۱ شهریور ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

اتریش یک میلیون دز واکسن آسترازنکا به ایران اهدا کرد 

اتریش یک میلیون دز واکسن آسترازنکا برای مبارزه با شیوع جهانی ویروس کرونا به ایران اهدا کرد. الکساندر شالنبرگ، وزیر خارجه اتریش روز دوشنبه ۱۵ شهریور اعلام کرد هر واکسن در حال حاضر در نبرد جهانی ما با پاندمی، مهم است و نمی‌توانیم شاهد حضور نقاطی خالی در نقشه جهانی واکسیناسیون باشیم. FM #Schallenberg: “I am pleased that Austria is supporting the people of #Iran with 1 million doses of #AstraZeneca#vaccines against #COVID19. Every shot counts in our worldwide fight against the pandemic - we cannot afford any white spots on the global vaccination map.” pic.twitter.com/iwb7Lm4Al6 — MFA Austria (@MFA_Austria) September 6, 2021کمک به اتریش در شرایطی است که طبق آخرین آمار وزارت بهداشت ایران، از ۱۴ شهریور تا ۱۵ شهریور، ۲۷ هزار و ۵۷۹ مبتلای جدید در کشور را تأیید کرده است و به این ترتیب، مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در ایران به ۵ میلیون و ۱۵۶ هزار و ۹۸۶ نفر رسید. همچنین در این ۲۴ ساعت، ۵۸۳ بیمار دیگر جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان کرونا به ۱۱۱ هزار و ۲۵۷ نفر رسید. واکسیناسیون در ا..

اتریش یک میلیون دز واکسن آسترازنکا برای مبارزه با شیوع جهانی ویروس کرونا به ایران اهدا کرد. الکساندر شالنبرگ، وزیر خارجه اتریش روز دوشنبه ۱۵ شهریور اعلام کرد هر واکسن در حال حاضر در نبرد جهانی ما با پاندمی، مهم است و نمی‌توانیم شاهد حضور نقاطی خالی در نقشه جهانی واکسیناسیون باشیم.

FM #Schallenberg: “I am pleased that Austria is supporting the people of #Iran with 1 million doses of #AstraZeneca#vaccines against #COVID19. Every shot counts in our worldwide fight against the pandemic – we cannot afford any white spots on the global vaccination map.” pic.twitter.com/iwb7Lm4Al6

— MFA Austria (@MFA_Austria) September 6, 2021

کمک به اتریش در شرایطی است که طبق آخرین آمار وزارت بهداشت ایران، از ۱۴ شهریور تا ۱۵ شهریور، ۲۷ هزار و ۵۷۹ مبتلای جدید در کشور را تأیید کرده است و به این ترتیب، مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در ایران به ۵ میلیون و ۱۵۶ هزار و ۹۸۶ نفر رسید.

همچنین در این ۲۴ ساعت، ۵۸۳ بیمار دیگر جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان کرونا به ۱۱۱ هزار و ۲۵۷ نفر رسید.

واکسیناسیون در ایران به کندی صورت می‌گیرد و بسیاری آیت الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی را به خاطر آنکه ورود واکسن‌های «آمریکایی» و «انگلیسی» را پیشتر ممنوع کرده بود، مقصر وضع موجود و مرگ ده‌ها هزار شهروند می‌دانند.