۳۱ شهریور ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

ادامه بی‌خبری از دلیل بازداشت و محل نگهداری مجید سعیدی، عكاس سرشناس ايرانی

مجيد سعيدی، عكاس سرشناس ايرانی، که برای تهیه گزارشی از وضعیت آوارگان افغان به استان آذربایجان غربی سفر کرده بود، در شهر خوی بازداشت شده است. بنا بر گزارش‌ها، آقای سعیدی روز سوم شهریور ماه بازداشت شده و هنوز از علت بازداشت و محل نگهداری او خبری در دست نیست. آلفرد یعقوب‌زاده، دیگر عکاس شناخته‌شده ایرانی، در صفحه اینستاگرام خود نوشته است، مجید سعیدی با مجوزهای لازم برای عکاسی از وضعیت پناهجویان افغان در مرز ایران و ترکیه به این مأموریت رفته بود. به گفته آقای یعقوب‌زاده، خبرنگار روزنامه شرق هم به اتفاق مجید سعیدی بازداشت شده است. View this post on InstagramA post shared by Alfred Yaghobzadeh (@alfredyaghobzadehphoto) مجید سعیدی از عکاسان خبری شناخته‌شده است که تاکنون چند جایزه بین‌المللی کسب کرده است. گزارشگران بدون مرز در سال ۲۰۲۱ آیت‌الله علی خامنه‌ای را در زمره «درندگان آزادی رسانه‌ها» در جهان قرار داده است. روزنامه‌نگاران ایرانی همواره در خطر بازداشت و محرومیت از کار و حقوق اجتماعی قرار دارند. دولت ابراهیم رئیسی می‌گوید ساختار رسانه‌ها را بر اساس «منویات» رهبر «اصلاح» خواهد کردگزارش..

مجيد سعيدی، عكاس سرشناس ايرانی، که برای تهیه گزارشی از وضعیت آوارگان افغان به استان آذربایجان غربی سفر کرده بود، در شهر خوی بازداشت شده است.

بنا بر گزارش‌ها، آقای سعیدی روز سوم شهریور ماه بازداشت شده و هنوز از علت بازداشت و محل نگهداری او خبری در دست نیست.

آلفرد یعقوب‌زاده، دیگر عکاس شناخته‌شده ایرانی، در صفحه اینستاگرام خود نوشته است، مجید سعیدی با مجوزهای لازم برای عکاسی از وضعیت پناهجویان افغان در مرز ایران و ترکیه به این مأموریت رفته بود.

به گفته آقای یعقوب‌زاده، خبرنگار روزنامه شرق هم به اتفاق مجید سعیدی بازداشت شده است.

View this post on Instagram

A post shared by Alfred Yaghobzadeh (@alfredyaghobzadehphoto)

مجید سعیدی از عکاسان خبری شناخته‌شده است که تاکنون چند جایزه بین‌المللی کسب کرده است.

گزارشگران بدون مرز در سال ۲۰۲۱ آیت‌الله علی خامنه‌ای را در زمره «درندگان آزادی رسانه‌ها» در جهان قرار داده است.

روزنامه‌نگاران ایرانی همواره در خطر بازداشت و محرومیت از کار و حقوق اجتماعی قرار دارند.

نمایشگاه مطبوعات ایران، نشانه ای آشکار از نبود روزنامه های مستقلدولت ابراهیم رئیسی می‌گوید ساختار رسانه‌ها را بر اساس «منویات» رهبر «اصلاح» خواهد کردگزارشگران بدون مرز در سال ۲۰۲۱ آیت‌الله علی خامنه‌ای را در زمره «درندگان آزادی رسانه‌ها» در جهان قرار داده است.