۳۱ شهریور ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

اسرائیل نخستین سفیر خود در بحرین را منصوب کرد

دولت اسرائیل روز پنجشنبه یازدهم شهریور ماه اعلام کرد که در پی عادی‌سازی روابط با بحرین، «ایتان نائه» را به عنوان نخستین سفیر خود در این کشور منصوب کرده است. به گزارش تایمز اسرائیل، ایتان نائه از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ سفیر اسرائیل در ترکیه بود، اما به دستور آنکارا و در اعتراض به درگیری‌های مرگبار میان معترضان فلسطینی و نیروهای اسرائیلی در مرز غزه، آن کشور را ترک کرد. وی در پی عادی‌سازی روابط اسرائیل و امارات متحده عربی در سال گذشته، سرپرستی موقت سفارت اسرائیل در این کشور را بر عهده گرفت و به مدت هشت ماه در این سمت قرار داشت. خالد یوسف الجلاهمه، نخستین سفیر بحرین در اسرائیل هم بعد از ظهر سه‌شنبه، نهم شهریور، برای آغاز کار خود وارد اسرائیل شد. A historic journey in the making accompanied by my wife. We are both very excited! pic.twitter.com/3qKstuNiZk — Khaled Al Jalahma (@BahrainAmbIsr) August 31, 2021در سپتامبر سال ۲۰۲۰، امارات متحده عربی و بحرین هر دو با میانجی گری دولت ایالات متحده آمریکا برای عادی سازی روابط با اسرائیل توافق کردند. سودان و مراکش نیز از این دو کشور پیروی کردند.

دولت اسرائیل روز پنجشنبه یازدهم شهریور ماه اعلام کرد که در پی عادی‌سازی روابط با بحرین، «ایتان نائه» را به عنوان نخستین سفیر خود در این کشور منصوب کرده است.

به گزارش تایمز اسرائیل، ایتان نائه از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ سفیر اسرائیل در ترکیه بود، اما به دستور آنکارا و در اعتراض به درگیری‌های مرگبار میان معترضان فلسطینی و نیروهای اسرائیلی در مرز غزه، آن کشور را ترک کرد.

وی در پی عادی‌سازی روابط اسرائیل و امارات متحده عربی در سال گذشته، سرپرستی موقت سفارت اسرائیل در این کشور را بر عهده گرفت و به مدت هشت ماه در این سمت قرار داشت.

خالد یوسف الجلاهمه، نخستین سفیر بحرین در اسرائیل هم بعد از ظهر سه‌شنبه، نهم شهریور، برای آغاز کار خود وارد اسرائیل شد.

A historic journey in the making accompanied by my wife. We are both very excited! pic.twitter.com/3qKstuNiZk

— Khaled Al Jalahma (@BahrainAmbIsr) August 31, 2021

در سپتامبر سال ۲۰۲۰، امارات متحده عربی و بحرین هر دو با میانجی گری دولت ایالات متحده آمریکا برای عادی سازی روابط با اسرائیل توافق کردند. سودان و مراکش نیز از این دو کشور پیروی کردند.