۲۷ شهریور ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

اعلام «وضعیت اضطراری» در نیویورک و نیوجرزی؛ سیل دست‌کم ۹ کشته برجای گذاشت

اعلام «وضعیت اضطراری» در نیویورک و نیوجرزی؛ سیل دست‌کم ۹ کشته برجای گذاشت نمایی از جاری شدن سیلاب در شهر نیویورک فرماندارهای دو ایالت نیویورک و نیوجرزی شامگاه چهارشنبه در پی توفان شدید و بارندگی بی‌سابقه که به جاری شدن سیل و کشته شدن دست‌کم ۹ تن منجر شده است، وضعیت اضطراری اعلام کردند. کتی هوکل، فرماندار نیویورک، با انتشار یادداشتی در صفحه توئیتر خود از شهروندان این ایالت خواست که از تردد غیرضروری در تمامی جاده‌ها خودداری کنند. بیل دی بلازیو، شهردار نیویورک، نیز جاری شدن سیل و شرایط جوی شامگاه چهارشنبه را یک «رویداد آب‌وهوایی تاریخی» خواند. او هم از مردم خواست از منازل خود خارج نشوند و از تردد و رانندگی در خیابان‌های شهر بپرهیزند. سازمان خدمات ملی هواشناسی ایالات متحده برای نخستین‌بار در تاریخ شهر نیویورک، وضعیت اضطراری ناشی از جاری شدن سیل اعلام کرد. رسانه‌های محلی آمریکا گزارش داده‌اند تاکنون دست‌کم هفت تن از جمله یک کودک دو ساله در شهر نیویورک و دو تن در ایالت نیوجرزی قربانی بارندگی شدید و به راه افتادن سیلاب ناشی از توفان موسمی «آیدا» شده‌اند. گزارش‌ها همچنین حاکی است که مردم ..

اعلام «وضعیت اضطراری» در نیویورک و نیوجرزی؛ سیل دست‌کم ۹ کشته برجای گذاشت

نمایی از جاری شدن سیلاب در شهر نیویورک
نمایی از جاری شدن سیلاب در شهر نیویورک

فرماندارهای دو ایالت نیویورک و نیوجرزی شامگاه چهارشنبه در پی توفان شدید و بارندگی بی‌سابقه که به جاری شدن سیل و کشته شدن دست‌کم ۹ تن منجر شده است، وضعیت اضطراری اعلام کردند.

کتی هوکل، فرماندار نیویورک، با انتشار یادداشتی در صفحه توئیتر خود از شهروندان این ایالت خواست که از تردد غیرضروری در تمامی جاده‌ها خودداری کنند.

بیل دی بلازیو، شهردار نیویورک، نیز جاری شدن سیل و شرایط جوی شامگاه چهارشنبه را یک «رویداد آب‌وهوایی تاریخی» خواند. او هم از مردم خواست از منازل خود خارج نشوند و از تردد و رانندگی در خیابان‌های شهر بپرهیزند.

سازمان خدمات ملی هواشناسی ایالات متحده برای نخستین‌بار در تاریخ شهر نیویورک، وضعیت اضطراری ناشی از جاری شدن سیل اعلام کرد.

رسانه‌های محلی آمریکا گزارش داده‌اند تاکنون دست‌کم هفت تن از جمله یک کودک دو ساله در شهر نیویورک و دو تن در ایالت نیوجرزی قربانی بارندگی شدید و به راه افتادن سیلاب ناشی از توفان موسمی «آیدا» شده‌اند.

گزارش‌ها همچنین حاکی است که مردم برای فرار از سیل و توفان در زیرزمین منازل خود پناه گرفته و محبوس مانده‌اند. در همین حال، برخی ویدئوهای منشر شده توسط خبرنگاران و کاربران شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد سیلاب به درون خانه‌ها و زیرزمین منازل نیز نفوذ کرده است.

به‌علاوه، فعالیت تقریبا کلیه خطوط مترو شهر نیویورک از شامگاه چهارشنبه به تعلیق درآمده است.

تصاویر و ویدئوهای منتشر شده در توئیتر همچنین نشان می‌دهد که سیلاب چگونه به داخل ایستگاه‌های مترو و قطار شهر نیویورک، به‌ویژه در محله منهتن در بروکلین، سرازیر شده است.

فیل مورفی، فرماندار نیوجرزی، هم اوایل شامگاه چهارشنبه وضعیت اضطراری اعلام کرد و در صفحه توئیتر خود از ثبت بیش از ۸۱ هزار و ۷۰۰ مورد قطعی برق خبر داد.

با استفاده از گزارش‌های خبرگزاری رویترز، آسوشیتدپرس، سی‌ان‌ان و ان‌بی‌سی نیویورک/ آ.ت/ ک.ر