۲۹ شهریور ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

افزایش موارد کرونا در آمریکا؛ دکتر فاوچی: کشور به «مسیر اشتباه» می رود

صدای آمریکا - آنتونی فاوچی، متخصص ارشد بیماری‌های عفونی آمریکا معتقد است این کشور در «مسیر اشتباه» قرار گرفته است. دکتر فاوچی در گفتگویی با شبکه خبری «سی ان ان» گفت اینکه پنجاه درصد از جمعیت آمریکا هنوز واکسینه نشده است «یک مشکل» محسوب می‌شود. این ظهارات دکتر فاوچی در پی افزایش موارد ابتلا به کرونا که دلیل آن شیوع گونه «دلتا» است مطرح می‌شود. آنتونی فاوچی، که مشاور عالی پزشکی رئیس جمهوری آمریکا، جو بایدن است گفت افراد واکسینه شده در برابر ویروس حتی گونه «دلتا» ایمنی بالایی دارند اما سرعت واکسیناسیون در این کشور از اواسط ماه آوریل بیش از ۸۰ درصد کاهش یافته است. تعدادی از شهرها، از جمله لس آنجلس درغرب و سنت لوئیس در میانه آمریکا، بار دیگر استفاده از ماسک در فضاهای عمومی بسته را بدون در نظر گرفتن وضعیت واکسیناسیون اجباری کرده اند. با این حال، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا هنوز رهنمود خود را مبنی بر اینکه افراد واکسینه شده می‌توانند ماسک نزنند، تغییر نداده است. دکتر فاوچی، احتمال بازگرداندن ماسک در مکان‌های بسته و تزریق دز سوم برای بالا بردن ایمنی در افراد آسیب‌پذیر از جمله بیما..

صدای آمریکا – آنتونی فاوچی، متخصص ارشد بیماری‌های عفونی آمریکا معتقد است این کشور در «مسیر اشتباه» قرار گرفته است.

دکتر فاوچی در گفتگویی با شبکه خبری «سی ان ان» گفت اینکه پنجاه درصد از جمعیت آمریکا هنوز واکسینه نشده است «یک مشکل» محسوب می‌شود.

این ظهارات دکتر فاوچی در پی افزایش موارد ابتلا به کرونا که دلیل آن شیوع گونه «دلتا» است مطرح می‌شود.

آنتونی فاوچی، که مشاور عالی پزشکی رئیس جمهوری آمریکا، جو بایدن است گفت افراد واکسینه شده در برابر ویروس حتی گونه «دلتا» ایمنی بالایی دارند اما سرعت واکسیناسیون در این کشور از اواسط ماه آوریل بیش از ۸۰ درصد کاهش یافته است.

تعدادی از شهرها، از جمله لس آنجلس درغرب و سنت لوئیس در میانه آمریکا، بار دیگر استفاده از ماسک در فضاهای عمومی بسته را بدون در نظر گرفتن وضعیت واکسیناسیون اجباری کرده اند.

با این حال، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا هنوز رهنمود خود را مبنی بر اینکه افراد واکسینه شده می‌توانند ماسک نزنند، تغییر نداده است.

دکتر فاوچی، احتمال بازگرداندن ماسک در مکان‌های بسته و تزریق دز سوم برای بالا بردن ایمنی در افراد آسیب‌پذیر از جمله بیماران مبتلا به سرطان را رد نکرد.

او همچنین تأکید کرد که موارد جدید ابتلا در آمریکا بیشتر میان کسانی دیده شده است که واکسن نزده‌اند.

آمار نشان می‌دهد بیش از ۱۶۳ میلیون نفر در آمریکا کامل واکسینه شده‌اند.

U.S. President Biden gives an update on the administration's coronavirus response at the White House in Washingtonبا گسترش گونه دلتای ویروس کرونا، جو بایدن بار دیگر از آمریکایی‌ها خواست واکسن بزننددر حالی که ده ایالت آمریکا شاهد جهش در تعداد موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا هستند، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه بار دیگر از مردم آمریکا خواست که واکسینه شوند.