۲۹ شهریور ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

افغانستانی‌های ساکن ایران در تهران و مشهد با شعارهای «مرگ بر پاکستان» و «مرگ بر طالبان» تجمع کردند

پس از انتشار گزارش‌هایی مبنی بر دست داشتن پاکستان در حمله هوایی به پنجشیر، گروهی از افغانستانی‌های ساکن ایران، در تهران و مشهد در مقابل سفارت و کنسولگری پاکستان تجمع اعتراضی برگزار کردند. به گزارش خبرگزاری‌ها در ایران، معترضان در این تجمع‌ها که روز سه‌شنبه ۱۶ شهریور برگزار شد، شعارهایی علیه طالبان و دولت پاکستان سر دادند. ویدئویی از تجمع مقابل سفارت پاکستان در تهران با شعار «مرگ بر پاکستان» و «مرگ بر طالبان»: ما حامی محور مقاومت هستیم تجمع جلوی سفارت پاکستان با شعارهای مرگ بر پاکستان و مرگ بر طالبان#StandWithPanjsher#قیام_ملیpic.twitter.com/ZbBXQFyBjp — محمدکریم آسایش (@Mohammad64karim) September 7, 2021ویدئویی از اعتراض در مشهد با شعار «مرگ بر طالبان»: 🎥اعتراض‌ به #طالبان در #مشهد . #افغانستان#ایرانpic.twitter.com/CnkqTnHcTL — Sara Massoumi (@SaraMassoumi) September 7, 2021همچنین، گزارش‌های تصویری منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی، نشان می‌دهد مردم در شهرهای مختلف افغانستان علیه طالبان تظاهرات اعتراضی برگزار کرده‌اند. بسیاری از مردم افغانستان، کشور پاکستان را حامی اصلی طالبان می‌دانند. برگ..

پس از انتشار گزارش‌هایی مبنی بر دست داشتن پاکستان در حمله هوایی به پنجشیر، گروهی از افغانستانی‌های ساکن ایران، در تهران و مشهد در مقابل سفارت و کنسولگری پاکستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

به گزارش خبرگزاری‌ها در ایران، معترضان در این تجمع‌ها که روز سه‌شنبه ۱۶ شهریور برگزار شد، شعارهایی علیه طالبان و دولت پاکستان سر دادند.

ویدئویی از تجمع مقابل سفارت پاکستان در تهران با شعار «مرگ بر پاکستان» و «مرگ بر طالبان»:

ما حامی محور مقاومت هستیم
تجمع جلوی سفارت پاکستان با شعارهای مرگ بر پاکستان و مرگ بر طالبان#StandWithPanjsher#قیام_ملیpic.twitter.com/ZbBXQFyBjp

— محمدکریم آسایش (@Mohammad64karim) September 7, 2021

ویدئویی از اعتراض در مشهد با شعار «مرگ بر طالبان»:

🎥اعتراض‌ به #طالبان در #مشهد . #افغانستان#ایرانpic.twitter.com/CnkqTnHcTL

— Sara Massoumi (@SaraMassoumi) September 7, 2021

همچنین، گزارش‌های تصویری منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی، نشان می‌دهد مردم در شهرهای مختلف افغانستان علیه طالبان تظاهرات اعتراضی برگزار کرده‌اند. بسیاری از مردم افغانستان، کشور پاکستان را حامی اصلی طالبان می‌دانند.

Members of the Taliban Badri 313 military unit stand beside damaged and discarded vehicles parked near the destroyed Central…برگزاری تظاهرات علیه طالبان در شهرهای مختلف افغانستانتصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که مردم در شهرهای مختلف افغانستان علیه طالبان دست به تظاهرات زدند.