۴ مرداد ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

المپیک توکیو می‌گوید برای المپیک ۱۰ هزار تماشاگر را به محل هر مسابقه راه می‌دهد

برگزارکنندگان المپیک روز دوشنبه گفتند، حداکثر ۱۰ هزار نفر تماشاگر اجازه ورود به هر سالن‌ و مکان برگزاری بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ را خواهند داشت. پیشتر کارشناسان گفته بودند با توجه به شیوع کرونا برگزاری این رویداد بدون حضور تماشاگر کم ‌خطرترین گزینه است. به گزارش رویترز، این تصمیم نشان می‌دهد که ژاپن مصمم است بازی ها برگزار شود و به رغم مخالف‌های مردم و نگرانی شدید از موج دیگر کرونا، میلیارد‌ها دلار پولی که صرف برگزاری این رویداد پرخرج کرده است را از هدر رفتن نجات دهد. نظرسنجی ها نشان می دهد که اکثر شهروندان ژاپنی با برگزاری بازی‌های المپیک مخالف هستند. مسئولان برگزاری المپیک توکیو: رقابت‌ها بدون حضور تماشاچی خارجی انجام می‌شوندمسئولان برگزاری المپیک توکیو، امروز شنبه ٣٠ اسفند، با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند، در راستای تلاش برای کاهش خطرات ناشی از همه‌گیری کرونا و اقناع ژاپنی‌های نگران از ایمنی بازی‌ها، رقابت‌های المپیک و پارالمپیک امسال را بدون حضور تماشاگران خارجی برگزار می‌کنند.

برگزارکنندگان المپیک روز دوشنبه گفتند، حداکثر ۱۰ هزار نفر تماشاگر اجازه ورود به هر سالن‌ و مکان برگزاری بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ را خواهند داشت. پیشتر کارشناسان گفته بودند با توجه به شیوع کرونا برگزاری این رویداد بدون حضور تماشاگر کم ‌خطرترین گزینه است.

به گزارش رویترز، این تصمیم نشان می‌دهد که ژاپن مصمم است بازی ها برگزار شود و به رغم مخالف‌های مردم و نگرانی شدید از موج دیگر کرونا، میلیارد‌ها دلار پولی که صرف برگزاری این رویداد پرخرج کرده است را از هدر رفتن نجات دهد.

نظرسنجی ها نشان می دهد که اکثر شهروندان ژاپنی با برگزاری بازی‌های المپیک مخالف هستند.

تماشاگران در محل مسابقات المپیک و پاراالمپیک 2020 در توکیومسئولان برگزاری المپیک توکیو: رقابت‌ها بدون حضور تماشاچی خارجی انجام می‌شوندمسئولان برگزاری المپیک توکیو، امروز شنبه ٣٠ اسفند، با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند، در راستای تلاش برای کاهش خطرات ناشی از همه‌گیری کرونا و اقناع ژاپنی‌های نگران از ایمنی بازی‌ها، رقابت‌های المپیک و پارالمپیک امسال را بدون حضور تماشاگران خارجی برگزار می‌کنند.