۲۹ شهریور ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

انتشار گزارش‌هایی از «مرخصی نامحدود» مهدی هاشمی از زندان؛ قوه قضاییه: حکم جلب او صادر شده است

در پی اظهارات یکی از نمایندگان مجلس که در توئیتر خود گفته بود در بازدید از زندان اوین مطلع شده، مهدی هاشمی رفسنجانی از اسفندماه سال ۹۹ بدون تعیین سقف زمانی به مرخصی رفته اعزام شده، مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد حکم جلب مهدی هاشمی رفسنجانی صادر شده است. خبرگزاری ایسنا روز شنبه ۱۳ شهریور ماه به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد،‌ هیچگونه مرخصی بدون سقف زمانی به مهدی هاشمی رفسنجانی اعطا نشده و او طبق قانون برای مدت مشخصی به مرخصی اعزام شده بود اما با پایان زمان مرخصی، از مراجعت به زندان خودداری کرده است. مرکز رسانه قوه قضاییه در ادامه افزوده است، اخطار قانونی لازم به مهدی هاشمی داده شده و چون به زندان بازنگشته حکم جلب وی صادر شده است. علی خضریان، سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی، طی روزهای گذشته با انتشار متنی در توئیتر خود نوشته بود که در بازدید از اوین باخبر شد «مهدی هاشمی از اسفندماه سال گذشته و بدون تعیین سقف زمانی به مرخصی رفته است؛ از نماینده دادستان علت را جویا شدم و مقرر شد به سرعت رسیدگی و به کمیسیون اصل نود گزارش شود.» در حاشیه بازدید از #زندان_اوین مطلع شدم جناب #..

در پی اظهارات یکی از نمایندگان مجلس که در توئیتر خود گفته بود در بازدید از زندان اوین مطلع شده، مهدی هاشمی رفسنجانی از اسفندماه سال ۹۹ بدون تعیین سقف زمانی به مرخصی رفته اعزام شده، مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد حکم جلب مهدی هاشمی رفسنجانی صادر شده است.

خبرگزاری ایسنا روز شنبه ۱۳ شهریور ماه به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد،‌ هیچگونه مرخصی بدون سقف زمانی به مهدی هاشمی رفسنجانی اعطا نشده و او طبق قانون برای مدت مشخصی به مرخصی اعزام شده بود اما با پایان زمان مرخصی، از مراجعت به زندان خودداری کرده است.

مرکز رسانه قوه قضاییه در ادامه افزوده است، اخطار قانونی لازم به مهدی هاشمی داده شده و چون به زندان بازنگشته حکم جلب وی صادر شده است.

علی خضریان، سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی، طی روزهای گذشته با انتشار متنی در توئیتر خود نوشته بود که در بازدید از اوین باخبر شد «مهدی هاشمی از اسفندماه سال گذشته و بدون تعیین سقف زمانی به مرخصی رفته است؛ از نماینده دادستان علت را جویا شدم و مقرر شد به سرعت رسیدگی و به کمیسیون اصل نود گزارش شود.»

در حاشیه بازدید از #زندان_اوین مطلع شدم جناب #مهدی_هاشمی از اسفندماه سال گذشته و بدون تعیین سقف زمانی به مرخصی رفته است؛ از نماینده دادستان علت را جویا شدم و مقرر شد به سرعت رسیدگی و به #کمیسیون_اصل_نود گزارش شود.#عدالت ایجاب می‌کند همه زندانیان از شرایطی برابر بهره‌مند باشند. pic.twitter.com/DZbsVFQYkJ

— علی خضریان 🇮🇷 (@ali_khezrian) September 3, 2021

مهدی هاشمی رفسنجانی سال ۱۳۹۳ به جرم اختلاس، ارتشا و جرایم مربوط به مسائل امنیتی از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ۱۰ سال زندان، جزای نقدی، رد مال، و انفصال از خدمات دولتی محکوم و این حکم توسط دادگاه تجدیدنظر تایید شد.