۲۷ شهریور ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

اندونزی یک نفتکش مشکوک به حمل «غیرقانونی ضایعات نفت» را توقیف کرد

نیروی دریایی اندونزی از توقیف یک فروند نفتکش که تصور می شود هزاران تن ضایعات نفت سیاه حمل می‌کرد خبر داد. به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، به نقل از دریاسالار ارسیاد عبدالله، فرمانده نیروی دریایی اندونزی، این نفتکش با پرچم پاناما روز چهارشنبه، دهم شهریور در نزدیکی جزیره تولوپ توقیف و حدود ۲۲ کیلومتر تا یک پایگاه دریایی در باتم اسکورت شد. آقای عبدالله در بیانیه‌ای گفت که این نفتکش ۳ هزار و ۲۲۲ تنی با ۱۸ خدمه اندونزیایی و یک مالزیایی مشکوک به انجام اقدامات غیرقانونی بوده است. گزارش شده است این نفتکش حامل ۴۶۰۰تن ضایعات نفت بدون اسناد و مجوزهای لازم بوده است. در ماه ژانویه، یک نفتکش با پرچم ایران و یک نفتکش با پرچم پاناما به ظن انتقال غیرقانونی نفت در آبهای اندونزی توقیف شدند. این نفتکش‌ها پس از چهار ماه رفع توقیف شدند و بر اساس حکم دادگاهی در جزیره باتم، مسئولان آنها ۲میلیارد روپیه معادل حدود ۱۴۰ هزار دلار جریمه به دلیل نشت نفت به دریا پرداخت کردند. اندونزی نفتکش توقیف شده ایرانی را آزاد کرد یک نفتکش متعلق به شرکت ملی نفتکش ایران که اندونزی ماه ژانویه آن را به ظن انتقال غیرقانونی نفت توقیف ..

نیروی دریایی اندونزی از توقیف یک فروند نفتکش که تصور می شود هزاران تن ضایعات نفت سیاه حمل می‌کرد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، به نقل از دریاسالار ارسیاد عبدالله، فرمانده نیروی دریایی اندونزی، این نفتکش با پرچم پاناما روز چهارشنبه، دهم شهریور در نزدیکی جزیره تولوپ توقیف و حدود ۲۲ کیلومتر تا یک پایگاه دریایی در باتم اسکورت شد.

آقای عبدالله در بیانیه‌ای گفت که این نفتکش ۳ هزار و ۲۲۲ تنی با ۱۸ خدمه اندونزیایی و یک مالزیایی مشکوک به انجام اقدامات غیرقانونی بوده است. گزارش شده است این نفتکش حامل ۴۶۰۰تن ضایعات نفت بدون اسناد و مجوزهای لازم بوده است.

در ماه ژانویه، یک نفتکش با پرچم ایران و یک نفتکش با پرچم پاناما به ظن انتقال غیرقانونی نفت در آبهای اندونزی توقیف شدند.

این نفتکش‌ها پس از چهار ماه رفع توقیف شدند و بر اساس حکم دادگاهی در جزیره باتم، مسئولان آنها ۲میلیارد روپیه معادل حدود ۱۴۰ هزار دلار جریمه به دلیل نشت نفت به دریا پرداخت کردند.

In this photo released by Indonesian Maritime Security Agency (BAKAMLA), Iranian-flagged MT Horse, left, and Panamanian-flagged…اندونزی نفتکش توقیف شده ایرانی را آزاد کرد یک نفتکش متعلق به شرکت ملی نفتکش ایران که اندونزی ماه ژانویه آن را به ظن انتقال غیرقانونی نفت توقیف کرده بود، آزاد شد. به گزارش خبرگزاری فرانسه، این خبر را یک مقام اندونزیایی و یک خبرگزاری دولتی ایران در روز شنبه ۷ خرداد اعلام کردند. گزارش شده است اندونزی یک شناور حامل پرچم پاناما را نیز آزاد کرده است.