۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

اولین جام نساجی مازندران؛ تاریخ‌سازی تیمی که زمین ندارد

اولین جام نساجی مازندران؛ تاریخ‌سازی تیمی که زمین ندارد در فینال جام حذفی فوتبال، نساجی مازندران با یک گل آلومینیوم اراک را شکست داد و جام قهرمانی را نصیب خود کرد. در تاریخ فوتبال ایران، این نخستین جام قهرمانی سراسری در سطح اول فوتبال بزرگسالان کشور برای استان مازندران است که نصیب باشگاه ۶۳ ساله نساجی می‌شود. این قهرمانی در حالی به دست آمد که نساجی حتی زمین برای بازی‌های خانگی خود ندارد. این تیم در مشهد از حریفانش میزبانی می‌کند و در نیمه نهایی جام حذفی نیز در تهران از رقیب خود پذیرایی کرد. این بازی در ورزشگاه آزادی با حضور ۵۰ هزار تماشاگر برگزار شود و ساکت الهامی سرمربی نساجی توانست پس از قهرمانی با تراکتور در جام حذفی، قهرمانی با نساجی را هم تجربه کند. بهمن صالح‌نیا، علی پروین و علی دایی سه قهرمانی در جام حذفی دارند. ساکت الهامی با دومین قهرمانی خود در کنار منصور پورحیدری، امیر قلعه‌نویی، لوکا بوناچیچ و یحیی گل‌محمدی قرار می‌گیرد. الهامی تنها مربی در تاریخ جام حذفی فوتبال ایران است که هر دو جام خود را با تیم‌هایی غیر از استقلال و پرسپولیس به دست آورده. نساجی برای رسیدن به این مرحله..

اولین جام نساجی مازندران؛ تاریخ‌سازی تیمی که زمین ندارد

در فینال جام حذفی فوتبال، نساجی مازندران با یک گل آلومینیوم اراک را شکست داد و جام قهرمانی را نصیب خود کرد.

در تاریخ فوتبال ایران، این نخستین جام قهرمانی سراسری در سطح اول فوتبال بزرگسالان کشور برای استان مازندران است که نصیب باشگاه ۶۳ ساله نساجی می‌شود.

این قهرمانی در حالی به دست آمد که نساجی حتی زمین برای بازی‌های خانگی خود ندارد. این تیم در مشهد از حریفانش میزبانی می‌کند و در نیمه نهایی جام حذفی نیز در تهران از رقیب خود پذیرایی کرد.
این بازی در ورزشگاه آزادی با حضور ۵۰ هزار تماشاگر برگزار شود و ساکت الهامی سرمربی نساجی توانست پس از قهرمانی با تراکتور در جام حذفی، قهرمانی با نساجی را هم تجربه کند.
بهمن صالح‌نیا، علی پروین و علی دایی سه قهرمانی در جام حذفی دارند. ساکت الهامی با دومین قهرمانی خود در کنار منصور پورحیدری، امیر قلعه‌نویی، لوکا بوناچیچ و یحیی گل‌محمدی قرار می‌گیرد.
الهامی تنها مربی در تاریخ جام حذفی فوتبال ایران است که هر دو جام خود را با تیم‌هایی غیر از استقلال و پرسپولیس به دست آورده.
نساجی برای رسیدن به این مرحله تیم‌های آرمان گهر سیرجان، گل‌گهر سیرجان، استقلال تهران و مس کرمان را از پیش رو برداشته بود.
آلومینیوم اراک هم با غلبه بر فجرسپاسی شیراز، سپاهان اصفهان، پرسپولیس و تیم شگفتی‌ساز خلیج فارس ماهشهر فینالیست شد.
جالب اینکه یک شب قبل از قهرمانی بزرگسالان نساجی، امیدهای این باشگاه نیز با غلبه بر ملی حفاری برای دومین سال پیاپی فاتح رقابت‌های امیدهای ایران شدند.
نساجی برای کسب اولین جام خود در تاریخ فوتبال ایران، با ضربه سر مهرداد عبدی روی ارسال کلانتری در دقیقه ۵۸ دروازه حسین پورحمیدی را باز کرد.
در نیمه نخست، آلومینیوم اراک ملقب به ایرالکو، موقعیت‌های طلایی خود را توسط محمدرضا آزادی از دست داد.

در ترکیب نساجی علیرضا حقیقی، سعید غلامعلی بیگی، حامد شیری، شاهین طاهرخانی، ایوب کلانتری، مهرداد عبدی، مسعود شجاعی (محمد قربانی) حسن نجفی (متین کریم‌زاده) مرتضی منصوری (امیرمهدی جانملکی) رضا جعفری (عرفان گل‌محمدی) و عبدالکریم اسلامی (صابر حردانی) بازی کردند.
ساکت الهامی که به دلیل محرومیت، بازی را از روی سکوها می‌دید پس از قهرمانی گفت: «در نیمه اول آلومینیوم خیلی بهتر از ما بازی کرد. اگر شانس داشتند صاحب گل هم می شدند اما در نیمه دوم بازی به شکلی بود که می‌توانستیم گل‌های بیشتری بزنیم. بیش از ۳۰ هزار نفر در استادیوم ما را حمایت کردند. به رحمتی خسته نباشید می‌گویم اما کسانی کنارش بودند که ۱۰ روز برای ما حاشیه ساختند.»
مهدی رحمتی دروازه‌بان اسبق تیم ملی و سرمربی آلومینیوم اراک گفت: «بازی را در زمین نباختیم. ببینید چه اتفاقاتی قبل از بازی برای ما رقم خورد. وارد رختکن ما شده و در را بسته بودند. چون ۲۰ دقیقه دیر رسیده بودند می‌خواستند ما هم وارد رختکن نشویم. تدارکات نساجی وارد رختکن ما شد و درب را قفل کرد.»
حمید سجادی وزیر ورزش که در ورزشگاه حضور داشت، درباره قهرمانی تیمی که حتی زمین برای انجام بازی خانگی ندارد، به خبرنگاران گفت: «شبانه‌روز کار می‌کنند تا استادیوم وطنی آماده شود. ان‌شاءالله قول رییس جمهور مبنی بر آماده شدن زودتر ورزشگاه تحقق می‌یابد. مازندران به استادیومی جدید نیاز دارد.»
وزیر ورزش در حالی اظهارات همیشگی مدیران این وزارتخانه را تکرار می‌کند که جام حذفی به پایان رسیده و از لیگ برتر نیز فقط شش هفته باقی مانده، اما همچنان بدون زمین است.