۶ مرداد ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

ایالات متحده به شورای امنیت: مذاکرات وین کمک کرده گزینه‌های ایران و آمریکا برای بازگشت به توافق هسته‌ای «کاملا روشن» شود

نمایندگی ایالات متحده در گزارشی به شورای امنیت سازمان ملل در مورد روند مذاکرات برای احیای توافق هسته‌ای ایران گفت گفت‌وگوهای چند دور گذشته کمک کرده است که گزینه‌های دو طرف کاملا شفاف و مشخص شود. خبرگزاری رویترز روز چهارشنبه نهم تیر در گزارشی اعلام کرد، جفری دلورنتیس، معاون سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد، گفت: «چند دور گفت‌وگو در مورد توافق هسته‌ای ایران در وین کمک کرده است گزینه‌هایی که باید برای بازگشت به توافق هسته‌ای انتخاب شوند، برای تهران و واشنگتن کاملا روشن و مشخص شود.» او همچنین افزود: «ایالات متحده متعهد است اطمینان پیدا کند که ایران هیچ‌گاه به سلاح هسته‌ای دست نخواهد یافت و ما باور داریم دیپلماسی، در هماهنگی با متحدان و شرکای منطقه‌ای‌مان، بهترین راه برای دستیابی به این هدف است.»‌ ایالات متحده و ایران تاکنون شش دور گفت‌وگوهای غیرمستقیم در وین و با هدف بازگشت به توافق هسته‌ای برجام داشته‌اند. یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا پیشتر گفته بود دور هفتم مذاکرات در آینده‌ای نزدیک برگزار خواهد شد.

نمایندگی ایالات متحده در گزارشی به شورای امنیت سازمان ملل در مورد روند مذاکرات برای احیای توافق هسته‌ای ایران گفت گفت‌وگوهای چند دور گذشته کمک کرده است که گزینه‌های دو طرف کاملا شفاف و مشخص شود.

خبرگزاری رویترز روز چهارشنبه نهم تیر در گزارشی اعلام کرد، جفری دلورنتیس، معاون سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد، گفت: «چند دور گفت‌وگو در مورد توافق هسته‌ای ایران در وین کمک کرده است گزینه‌هایی که باید برای بازگشت به توافق هسته‌ای انتخاب شوند، برای تهران و واشنگتن کاملا روشن و مشخص شود.»

او همچنین افزود: «ایالات متحده متعهد است اطمینان پیدا کند که ایران هیچ‌گاه به سلاح هسته‌ای دست نخواهد یافت و ما باور داریم دیپلماسی، در هماهنگی با متحدان و شرکای منطقه‌ای‌مان، بهترین راه برای دستیابی به این هدف است.»‌

ایالات متحده و ایران تاکنون شش دور گفت‌وگوهای غیرمستقیم در وین و با هدف بازگشت به توافق هسته‌ای برجام داشته‌اند. یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا پیشتر گفته بود دور هفتم مذاکرات در آینده‌ای نزدیک برگزار خواهد شد.