۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

چهار فضانورد اسپیس ایکس به زمین بازگشتند

چهار فضانورد اسپیس ایکس به زمین بازگشتند چهار فضانورد ماموریت «کریو ۳» شرکت اسپیس ایکس بعد از شش ماه زندگی در فضا روز جمعه ۱۶ اردیبهشت به زمین بازگشتند. اسپیس ایکس با اعلام این خبر از موفقیت‌آمیز بودن ماموریت فضانوردان خود خبر داد و گفت بعد از ۱۷۷ روز سفر در فضا، سه فضانورد آمریکایی به همره یک فضانورد عضو آژانس فضایی اروپا با کپسول دراگون به آب‌های مکزیک فرود آمدند. این گزارش می‌افزاید چهار فضانورد صدها آزمایش در فضا انجام داده و بر روی تکنولوژی توسعه پانل‌های خورشیدی نیز مطالعه کردند. آنها همچنین در ایستگاه فضایی بین‌المللی پیاده‌روی کردند. قبلا قرار بود فرود آنها به آب‌های مکزیک در روز چهارشنبه انجام شود، اما به خاطر شرایط بد جوی با دو روز تاخیر به زمین بازگشتند. شرکت اسپیس ایکس قراردادی با ناسا دارد و ماموریت «کریو ۳»، سومین ماموریت این شرکت برای ناسا بود. این شرکت در سال ۲۰۰۲ توسط ایلان ماسک، ثروتمندترین فرد جهان تاسیس شد و در نظر دارد تورهای فضایی نیز برای افراد عادی که مایل به سفر فضایی باشند، راه‌اندازی کند. با استفاده از گزارش اسپیس ایکس؛ د.خ/س.ن

چهار فضانورد اسپیس ایکس به زمین بازگشتند

چهار فضانورد ماموریت «کریو ۳» شرکت اسپیس ایکس بعد از شش ماه زندگی در فضا روز جمعه ۱۶ اردیبهشت به زمین بازگشتند.

اسپیس ایکس با اعلام این خبر از موفقیت‌آمیز بودن ماموریت فضانوردان خود خبر داد و گفت بعد از ۱۷۷ روز سفر در فضا، سه فضانورد آمریکایی به همره یک فضانورد عضو آژانس فضایی اروپا با کپسول دراگون به آب‌های مکزیک فرود آمدند.

این گزارش می‌افزاید چهار فضانورد صدها آزمایش در فضا انجام داده و بر روی تکنولوژی توسعه پانل‌های خورشیدی نیز مطالعه کردند. آنها همچنین در ایستگاه فضایی بین‌المللی پیاده‌روی کردند.

قبلا قرار بود فرود آنها به آب‌های مکزیک در روز چهارشنبه انجام شود، اما به خاطر شرایط بد جوی با دو روز تاخیر به زمین بازگشتند.

شرکت اسپیس ایکس قراردادی با ناسا دارد و ماموریت «کریو ۳»، سومین ماموریت این شرکت برای ناسا بود.

این شرکت در سال ۲۰۰۲ توسط ایلان ماسک، ثروتمندترین فرد جهان تاسیس شد و در نظر دارد تورهای فضایی نیز برای افراد عادی که مایل به سفر فضایی باشند، راه‌اندازی کند.

با استفاده از گزارش اسپیس ایکس؛ د.خ/س.ن