۴ مرداد ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

بحرین نخستین سفیر خود در اسرائیل را منصوب کرد

پادشاهی بحرین اعلام کرد خالد یوسف الجلاهمه به عنوان نخستین سفیر این کشور در اسرائیل منصوب و معرفی شده است. شبکه تلویزیونی «آی‌۲۴ نیوز» روز سه‌شنبه هشتم تیر در گزارشی اعلام کرد فرمان رسمی این انتصاب روز سه‌شنبه امضا و ابلاغ شد. خالد یوسف الجلاهمه از مدیران ارشد وزارت خارجه بحرین بوده و از ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳ نفر دوم سفارت بحرین در آمریکا بوده است. با میانجی گری دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا، امارات، بحرین با اسرائيل پیمانهای ابراهیم برای عادی سازی روابط امضا کردند. سفارت اسرائیل در امارات متحده عربی با حضور وزیر خارجه اسرائیل افتتاح شد؛ آنتونی بلینکن تبریک گفتیائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل، با حضور در مراسمی در امارات متحده عربی، سفارت اسرائیل را افتتاح کرد. این نخستین سفر یک عضو کابینه اسرائیل به امارات متحده عربی است.

پادشاهی بحرین اعلام کرد خالد یوسف الجلاهمه به عنوان نخستین سفیر این کشور در اسرائیل منصوب و معرفی شده است.

شبکه تلویزیونی «آی‌۲۴ نیوز» روز سه‌شنبه هشتم تیر در گزارشی اعلام کرد فرمان رسمی این انتصاب روز سه‌شنبه امضا و ابلاغ شد.

خالد یوسف الجلاهمه از مدیران ارشد وزارت خارجه بحرین بوده و از ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳ نفر دوم سفارت بحرین در آمریکا بوده است.

با میانجی گری دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا، امارات، بحرین با اسرائيل پیمانهای ابراهیم برای عادی سازی روابط امضا کردند.

Israeli foreign minister in UAE on first official visitسفارت اسرائیل در امارات متحده عربی با حضور وزیر خارجه اسرائیل افتتاح شد؛ آنتونی بلینکن تبریک گفتیائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل، با حضور در مراسمی در امارات متحده عربی، سفارت اسرائیل را افتتاح کرد. این نخستین سفر یک عضو کابینه اسرائیل به امارات متحده عربی است.