۴ مرداد ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

بلینکن: آمریکا مرتکبان خشونت‌های جنسی در جنگ‌ها را پاسخگو می‌کند

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، بار دیگر بر تعهد ایالات متحده نسبت به جلوگیری از وقوع خشونت جنسی در جنگ‌ها و درگیری‌ها، و پاسخگو کردن مرتکبان چنین جرائمی، تاکید کرد. آقای بلینکن این پیام را روز شنبه ۲۹ خرداد، که «روز جهانی ریشه‌کنی خشونت جنسی در درگیری‌ها» است، در توئیتر منتشر کرد. On this International Day for the Elimination of Sexual Violence in Conflict, the U.S. reaffirms our longstanding commitment to the prevention of, and accountability for conflict-related sexual violence, and empowerment of survivors. The cost of inaction is too high to bear. — Secretary Antony Blinken (@SecBlinken) June 19, 2021او گفت آمریکا متعهد است که نجات یافتگان چنین خشونت‌هایی را توانمند سازد. وزیر خارجه آمریکا گفت هزینه عمل نکردن در این خصوص آن قدر زیاد است که نمی‌توان آن را تحمل کرد. از جمله نگرانی‌های اخیر، خشونت‌های جنسی گزارش شده در درگیری‌های منطقه تیگرای در اتیوپی است. آمریکا پیشتر به مقامات اتیوپی و اریتره نسبت به ادامه خشونت‌ها و کشتار غیرنظامیان در تیگرای هشدار داده است.

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، بار دیگر بر تعهد ایالات متحده نسبت به جلوگیری از وقوع خشونت جنسی در جنگ‌ها و درگیری‌ها، و پاسخگو کردن مرتکبان چنین جرائمی، تاکید کرد.

آقای بلینکن این پیام را روز شنبه ۲۹ خرداد، که «روز جهانی ریشه‌کنی خشونت جنسی در درگیری‌ها» است، در توئیتر منتشر کرد.

On this International Day for the Elimination of Sexual Violence in Conflict, the U.S. reaffirms our longstanding commitment to the prevention of, and accountability for conflict-related sexual violence, and empowerment of survivors. The cost of inaction is too high to bear.

— Secretary Antony Blinken (@SecBlinken) June 19, 2021

او گفت آمریکا متعهد است که نجات یافتگان چنین خشونت‌هایی را توانمند سازد. وزیر خارجه آمریکا گفت هزینه عمل نکردن در این خصوص آن قدر زیاد است که نمی‌توان آن را تحمل کرد.

از جمله نگرانی‌های اخیر، خشونت‌های جنسی گزارش شده در درگیری‌های منطقه تیگرای در اتیوپی است. آمریکا پیشتر به مقامات اتیوپی و اریتره نسبت به ادامه خشونت‌ها و کشتار غیرنظامیان در تیگرای هشدار داده است.