۳۱ شهریور ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

تأکید جمهوری اسلامی بر آمادگی خود برای ادامه فروش سوخت به لبنان

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگو با رییس فراکسیون مسیحی پارلمان لبنان «تدبیر» رهبر حزب‌الله برای خرید سوخت از ایران را «پر افتخار» خواند و با اعلام «دفاع همیشگی جمهوری اسلامی» از «مقاومت لبنان»، تأکید کرد که این کشور برای ادامه فروش سوخت به لبنان آمادگی دارد. به گزارش ایسنا در روز جمعه ۱۲ شهریور امیر عبداللهیان گفت که جمهوری اسلامی ایران برای فروش محصولات نفتی به «مشتریان جدید» آماده است. خبرگزاری رویترز، پنج‌شنبه ۱۱ شهریور به نقل از دو منبع آگاه، گزارش داد که نخستین کشتی حامل سوخت ایران برای لبنان که گروه حزب‌الله پیش‌تر از توافق تهران برای ارسال آن جهت کمک به کمبود سوخت در لبنان خبر داده بود، به طور مستقیم به آن کشور نخواهد رفت. بنا بر این گزارش، محموله سوخت ایران به منظور دور زدن مشکلات ناشی از تحریم‌های آمریکا، با کامیون از سوریه به لبنان منتقل خواهد شد. به گفته یکی از منابع رویترز، این تصمیم نه به دلیل نگرانی از حمله احتمالی اسرائیل یا آمریکا به نفتکش ایرانی حامل سوخت، بلکه به دلیل برخی ملاحظات داخلی و پرهیز از ایجاد مشکل صورت گرفته است. رویترز: نخستین محموله سوخت ایران ب..

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگو با رییس فراکسیون مسیحی پارلمان لبنان «تدبیر» رهبر حزب‌الله برای خرید سوخت از ایران را «پر افتخار» خواند و با اعلام «دفاع همیشگی جمهوری اسلامی» از «مقاومت لبنان»، تأکید کرد که این کشور برای ادامه فروش سوخت به لبنان آمادگی دارد.

به گزارش ایسنا در روز جمعه ۱۲ شهریور امیر عبداللهیان گفت که جمهوری اسلامی ایران برای فروش محصولات نفتی به «مشتریان جدید» آماده است.

خبرگزاری رویترز، پنج‌شنبه ۱۱ شهریور به نقل از دو منبع آگاه، گزارش داد که نخستین کشتی حامل سوخت ایران برای لبنان که گروه حزب‌الله پیش‌تر از توافق تهران برای ارسال آن جهت کمک به کمبود سوخت در لبنان خبر داده بود، به طور مستقیم به آن کشور نخواهد رفت.

بنا بر این گزارش، محموله سوخت ایران به منظور دور زدن مشکلات ناشی از تحریم‌های آمریکا، با کامیون از سوریه به لبنان منتقل خواهد شد.

به گفته یکی از منابع رویترز، این تصمیم نه به دلیل نگرانی از حمله احتمالی اسرائیل یا آمریکا به نفتکش ایرانی حامل سوخت، بلکه به دلیل برخی ملاحظات داخلی و پرهیز از ایجاد مشکل صورت گرفته است.

FILE - In this May 25, 2020 file photo, the Iranian oil tanker Fortune is anchored at the dock of El Palito refinery near…رویترز: نخستین محموله سوخت ایران با کامیون از بندری در سوریه به لبنان منتقل خواهد شدنخستین کشتی حامل سوخت ایران برای لبنان، که گروه حزب‌الله پیشتر از توافق با تهران برای ارسال آن جهت کمک به جبران کمبود سوخت در لبنان خبر داده بود، مستقیما به این کشور نخواهد رفت.