۲۸ شهریور ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

تصاویر ماهواره‌‌ای نشان می‌دهد که کره‌ شمالی برای رژه نظامی آماده می‌شود

تصاویر ماهواره‌ای نشان می‌دهد که نیروهای نظامی کره شمالی برای برگزاری احتمالی یک رژه بزرگ آماده می‌شوند. به گزارش رویترز، تاریخ برگزاری این برنامه مشخص نیست ولی کره شمالی در رژه‌های نظامی اخیر خود، از جنگ‌افزارهای سنگین از جمله موشک‌های بالستیک بزرگ رونمایی کرده است. به گفته برنامه «۳۸ کره شمالی» که در آمریکا مستقر است آمادگی برای چنین رژه‌های نظامی معمولا یک یا دو ماه زمان می‌برد، و با توجه به اینکه در حال حاضر سربازان در یک مرکز آموزشی در پیونگ یانگ در حال تمرین هستند، احتمالا این رژه در ماه اکتبر برگزار می‌شود. Troop formations are observed at #DPRK’s Mirim Parade Training Ground in Pyongyang. Practice for big parades generally begins 1-2 months in advance (sometimes more). This could indicate an upcoming military parade in Oct, as we saw in 2020: https://t.co/RpfxQA5xhL. Image: @planetpic.twitter.com/kGUbMocX2a — 38 North (@38NorthNK) September 1, 2021سال گذشته نیز رژه نظامی مشابهی در این ماه برگزار شد و در رویدادی بی‌سابقه کیم جونگ اون از موشک‌های قاره پیمایی که پیشتر دیده نشده ب..

تصاویر ماهواره‌ای نشان می‌دهد که نیروهای نظامی کره شمالی برای برگزاری احتمالی یک رژه بزرگ آماده می‌شوند.

به گزارش رویترز، تاریخ برگزاری این برنامه مشخص نیست ولی کره شمالی در رژه‌های نظامی اخیر خود، از جنگ‌افزارهای سنگین از جمله موشک‌های بالستیک بزرگ رونمایی کرده است.

به گفته برنامه «۳۸ کره شمالی» که در آمریکا مستقر است آمادگی برای چنین رژه‌های نظامی معمولا یک یا دو ماه زمان می‌برد، و با توجه به اینکه در حال حاضر سربازان در یک مرکز آموزشی در پیونگ یانگ در حال تمرین هستند، احتمالا این رژه در ماه اکتبر برگزار می‌شود.

Troop formations are observed at #DPRK’s Mirim Parade Training Ground in Pyongyang. Practice for big parades generally begins 1-2 months in advance (sometimes more). This could indicate an upcoming military parade in Oct, as we saw in 2020: https://t.co/RpfxQA5xhL. Image: @planetpic.twitter.com/kGUbMocX2a

— 38 North (@38NorthNK) September 1, 2021

سال گذشته نیز رژه نظامی مشابهی در این ماه برگزار شد و در رویدادی بی‌سابقه کیم جونگ اون از موشک‌های قاره پیمایی که پیشتر دیده نشده بود، رونمایی کرد.

رژه نظامی دیگری نیز در ماه ژانویه ترتیب یافت.

مذاکرات درباره سلاح‌های هسته‌ای و زرادخانه موشک‌هاب بالستیک کره شمالی در سال‌های اخیر متوقف شده است.

دولت بایدن گفته است که برای دستیابی به خلع سلاح هسته‌ای کره‌ شمالی به دنبال دیپلماسی است، ولی در عین حال تمایلی برای کاهش تحریم‌ها علیه پیونگ یانگ نشان نداده است.

کره‌ شمالی آزمایش موشکی از روی یک زیردریایی را تایید کردکره‌ شمالی آزمایش موشکی از روی یک زیردریایی را تایید کرد