۳ مرداد ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

تصمیم دیوان عالی آمریکا، دانش آموز تراجنسیتی را پیروز پرونده شکایت از یک مدرسه کرد

دیوان عالی آمریکا، روز دوشنبه،۷ تیر درخواست تجدید نظر در یک پرونده مهم مرتبط با حقوق افراد تراجنسیتی را رد کرد. به این ترتیب، حکم دادگاه بدوی مبنی بر غیرقانونی بودن تصمیم هیات رئیسه یک دبیرستان دولتی در ویرجینیا در جلوگیری از استفاده یک دانش آموز تراجنسیتی از سرویس بهداشتی مدرسه پابرجا می‌ماند. به گزارش خبرگزاری «رویترز»، تصمیم دیوان عالی در رد درخواست تجدیدنظر یک پیروزی برای گوین گریم، دانش‌آموز تراجنسیتی محسوب می‌شود که در سال ۲۰۱۵ پس از آنکه مقامات دبیرستان اجازه استفاده از دستشویی پسران را به او ندادند، از هیات رئیسه مدرسه شکایت کرد. گوین گریم ۲۲ ساله که با جنسیت زن متولد شده بود، خود را یک مرد می داند. او پس از اعلام این خبر در توییتر خود نوشت: «ما برنده شدیم.» دولت جو بایدن، اعلام کرده است که حافظ حقوق مربوط به هویت جنسیتی و گرایش جنسی است. پرزیدنت بایدن سیاست ترامپ مبنی بر ممنوعیت خدمت افراد تراجنسیتی در نیروهای نظامی آمریکا را لغو کردجو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، روز دوشنبه ۶ بهمن یک فرمان اجرایی را برای معکوس کردن سیاست پنتاگون مبنی بر منع ورود افراد تراجنسیتی به نیرو‌های نظام..

دیوان عالی آمریکا، روز دوشنبه،۷ تیر درخواست تجدید نظر در یک پرونده مهم مرتبط با حقوق افراد تراجنسیتی را رد کرد. به این ترتیب، حکم دادگاه بدوی مبنی بر غیرقانونی بودن تصمیم هیات رئیسه یک دبیرستان دولتی در ویرجینیا در جلوگیری از استفاده یک دانش آموز تراجنسیتی از سرویس بهداشتی مدرسه پابرجا می‌ماند.

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، تصمیم دیوان عالی در رد درخواست تجدیدنظر یک پیروزی برای گوین گریم، دانش‌آموز تراجنسیتی محسوب می‌شود که در سال ۲۰۱۵ پس از آنکه مقامات دبیرستان اجازه استفاده از دستشویی پسران را به او ندادند، از هیات رئیسه مدرسه شکایت کرد.

گوین گریم ۲۲ ساله که با جنسیت زن متولد شده بود، خود را یک مرد می داند. او پس از اعلام این خبر در توییتر خود نوشت: «ما برنده شدیم.»

دولت جو بایدن، اعلام کرده است که حافظ حقوق مربوط به هویت جنسیتی و گرایش جنسی است.

Vice President Kamala Harris, left, and Secretary of Defense Lloyd Austin, right, listen as President Joe Biden speaks before…پرزیدنت بایدن سیاست ترامپ مبنی بر ممنوعیت خدمت افراد تراجنسیتی در نیروهای نظامی آمریکا را لغو کردجو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، روز دوشنبه ۶ بهمن یک فرمان اجرایی را برای معکوس کردن سیاست پنتاگون مبنی بر منع ورود افراد تراجنسیتی به نیرو‌های نظامی، امضاء کرد. این فرمان جدید، ممنوعیتی را که دونالد ترامپ در سال اول ریاست جمهوری خود وضع کرده بود، از میان برمی‌دارد.