۳ مرداد ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

تناقض‌گویی جمعیت هلال احمر در مورد واردات واکسن کرونا به ایران

در حالی که سخنگوی جمعیت هلال احمر روز پنجشنبه ۲۷ خرداد به خبرگزاری ایسنا گفته بود دو میلیون دز واکسن ضد کرونا «برای توزیع به تهران رسید و تحویل مقامات وزارت بهداشت شد»، همان سخنگو در توییتر هلال احمر ایران نوشت به دلیل محدودیت حمل بار تنها یک میلیون دز واکسن به کشور رسیده است. آن طور که محمد حسن قوسیان مقدم در این توییت نوشته، مابقی این محموله در پروازی دیگر به کشور خواهد رسید. ایران پیشتر گفته بود چین و روسیه در تحویل واکسن‌های خریداری شده به ایران «بدقولی کرده‌اند.» سخنگوی جمعیت هلال احمر درباره محموله #واکسن#کرونا که صبح امروز وارد کشور شد، توضیح داد و گفت: به دلیل محدودیت حمل بار، پرواز صبح امروز یک میلیون دوز واکسن به کشور رساند و مابقی محموله نیز با پروازی دیگر به کشور خواهد رسید. — هلال احمر ایران (@Iranian_RCS) June 17, 2021کمبود واکسن در شهرهای مختلف ایران باعث شده بسیاری از متقاضیان دریافت واکسن نتوانند خود را در برابر بیماری کرونا واکسینه کنند. بنابر گزارش ها، روز پنجشنبه تنها ۹ هزار و ۳۳۳ دز واکسن در سراسر ایران به متقاضیان تزریق شده است. در این هفته، سعید نمکی، وزیر بهداشت..

در حالی که سخنگوی جمعیت هلال احمر روز پنجشنبه ۲۷ خرداد به خبرگزاری ایسنا گفته بود دو میلیون دز واکسن ضد کرونا «برای توزیع به تهران رسید و تحویل مقامات وزارت بهداشت شد»، همان سخنگو در توییتر هلال احمر ایران نوشت به دلیل محدودیت حمل بار تنها یک میلیون دز واکسن به کشور رسیده است.

آن طور که محمد حسن قوسیان مقدم در این توییت نوشته، مابقی این محموله در پروازی دیگر به کشور خواهد رسید. ایران پیشتر گفته بود چین و روسیه در تحویل واکسن‌های خریداری شده به ایران «بدقولی کرده‌اند.»

سخنگوی جمعیت هلال احمر درباره محموله #واکسن#کرونا که صبح امروز وارد کشور شد، توضیح داد و گفت: به دلیل محدودیت حمل بار، پرواز صبح امروز یک میلیون دوز واکسن به کشور رساند و مابقی محموله نیز با پروازی دیگر به کشور خواهد رسید.

— هلال احمر ایران (@Iranian_RCS) June 17, 2021

کمبود واکسن در شهرهای مختلف ایران باعث شده بسیاری از متقاضیان دریافت واکسن نتوانند خود را در برابر بیماری کرونا واکسینه کنند.

بنابر گزارش ها، روز پنجشنبه تنها ۹ هزار و ۳۳۳ دز واکسن در سراسر ایران به متقاضیان تزریق شده است.

در این هفته، سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران، از صدور مجوز استفاده اضطراری واکسن «کوو ایران برکت» خبر داد. گفته می‌شود واکسن «کوو ایران برکت»، از لحاظ ساختار، به واکسن سینوفارم ساخت چین شباهت دارد و از ویروس غیرفعال استفاده می‌کند.