۳ مرداد ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

ثبت رکورد بیشترین آمار ابتلای به ویروس کرونا در روسیه از اوایل ژانویه تاکنون

ثبت رکورد بیشترین آمار ابتلای به ویروس کرونا در روسیه از اوایل ژانویه تاکنون وسیه در روز یکشنبه ۱۳ تیر ۲۵ هزار و ۱۴۲ مورد ابتلای به ویروس کرونا را ثبت کرد که بالاترین رقم از اوایل ژانویه تاکنون محسوب می‌شود. این هفته آمار مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا نیز در روسیه برای پنج روز متوالی رکورد شکست به طوری که تنها در روز شنبه ۶۹۷ نفر بر اثر بیماری کووید-۱۹ در این کشور جان باختند. آمارهای رسمی روسیه نشان می‌دهد که در روز یکشنبه نیز ۶۶۳ نفر جان خود را بر اثر ویروس کرونا از دست دادند و به این ترتیب شمار کل قربانیان این ویروس در روسیه به ۱۳۷ هزار و ۹۲۵ نفر رسید. موج جدید ابتلا به ویروس کرونا در روسیه در نتیجه عدم تمایل بسیاری از مردم روسیه به واکسیناسیون بوده است. تنها حدود ۱۵ درصد مردم روسیه در برابر ویروس کرونا واکسیناسیون شده‌اند حال آن که بسیاری از روس‌ها گفته‌اند که به واکسن‌ها و اظهارات مردم مقامات روسیه در این باره اعتماد ندارند. اوایل هفته گذشته ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، از روس‌ها خواست که بر تردیدهای خود نسبت به واکسیناسیون فائق آیند و خود را در برابر بیماری کووید-۱۹ واکس..

ثبت رکورد بیشترین آمار ابتلای به ویروس کرونا در روسیه از اوایل ژانویه تاکنون

وسیه در روز یکشنبه ۱۳ تیر ۲۵ هزار و ۱۴۲ مورد ابتلای به ویروس کرونا را ثبت کرد که بالاترین رقم از اوایل ژانویه تاکنون محسوب می‌شود.

این هفته آمار مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا نیز در روسیه برای پنج روز متوالی رکورد شکست به طوری که تنها در روز شنبه ۶۹۷ نفر بر اثر بیماری کووید-۱۹ در این کشور جان باختند.

آمارهای رسمی روسیه نشان می‌دهد که در روز یکشنبه نیز ۶۶۳ نفر جان خود را بر اثر ویروس کرونا از دست دادند و به این ترتیب شمار کل قربانیان این ویروس در روسیه به ۱۳۷ هزار و ۹۲۵ نفر رسید.

موج جدید ابتلا به ویروس کرونا در روسیه در نتیجه عدم تمایل بسیاری از مردم روسیه به واکسیناسیون بوده است. تنها حدود ۱۵ درصد مردم روسیه در برابر ویروس کرونا واکسیناسیون شده‌اند حال آن که بسیاری از روس‌ها گفته‌اند که به واکسن‌ها و اظهارات مردم مقامات روسیه در این باره اعتماد ندارند.

اوایل هفته گذشته ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، از روس‌ها خواست که بر تردیدهای خود نسبت به واکسیناسیون فائق آیند و خود را در برابر بیماری کووید-۱۹ واکسینه کنند

اما بسیاری از ناظران می‌گویند که او با بیان این حرف که واکسن‌های ساخت غرب خطرناک هستند، تاثیرات پیام خود را خنثی ساخت. آقای پوتین هیچ سندی در توضیح ادعای خود ارائه نکرد.

با استفاده از گزارش رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی؛ س.ن