۴ مرداد ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

جزئیات تصادف اتوبوس حامل سرباز معلمان؛ تشییع پیکر خبرنگاران محیط‌زیست بر دوش محیط‌بانان

یک روز پس از حادثه رانندگی در محور یزد - دهشیر که به کشته شدن پنج تن منجر شد، نیروی انتظامی علت حادثه را «نقص در سیستم فنی ترمز این اتوبوس و عدم توانایی راننده در کنترل» اتوبوس اعلام کرد. ساعاتی پس از حادثه رسانه‌های ایران اعلام کردند که هر پنج فرد کشته‌شده، سرنشین اتوبوس و همگی سرباز معلم بودند، اما گزارش‌های تکمیلی با جزئیات بیشتر می‌گویند در این حادثه سه سرباز معلم، یک درجه‌دار نیروی انتظامی، و یک سرنشین تریلی جان باخته‌اند. بنا بر این گزارش‌ها، کشته‌شدگان طیب شه‌بخش، راشد پاهنگ، عبدالرحمن دلیری، سروان ناهیدی، و ناصر گلستان‌زاده نام دارند. در این حادثه ۳۳ تن نیز مجروح شدند که ۹ نفر از آنها با هلی‌کوپتر به بیمارستان منتقل شده‌اند. این حادثه صبح روز پنج‌شنبه در دهشیر یزد اتفاق افتاد و در پی از دست دادن کنترل، اتوبوس نخست به جدول وسط خیابان و سپس به یک دستگاه تریلی در جهت مخالف برخورد کرد. مسافران اتوبوس سربازهایی بودند که از استان سیستان و بلوچستان برای دوره آموزشی به شیراز برده می‌شدند و قرار بود از مهر ماه در آموزش و پرورش به عنوان معلم دوران سربازی اجباری خود را سپری کنند. تشییع پ..

یک روز پس از حادثه رانندگی در محور یزد – دهشیر که به کشته شدن پنج تن منجر شد، نیروی انتظامی علت حادثه را «نقص در سیستم فنی ترمز این اتوبوس و عدم توانایی راننده در کنترل» اتوبوس اعلام کرد.

ساعاتی پس از حادثه رسانه‌های ایران اعلام کردند که هر پنج فرد کشته‌شده، سرنشین اتوبوس و همگی سرباز معلم بودند، اما گزارش‌های تکمیلی با جزئیات بیشتر می‌گویند در این حادثه سه سرباز معلم، یک درجه‌دار نیروی انتظامی، و یک سرنشین تریلی جان باخته‌اند.

بنا بر این گزارش‌ها، کشته‌شدگان طیب شه‌بخش، راشد پاهنگ، عبدالرحمن دلیری، سروان ناهیدی، و ناصر گلستان‌زاده نام دارند. در این حادثه ۳۳ تن نیز مجروح شدند که ۹ نفر از آنها با هلی‌کوپتر به بیمارستان منتقل شده‌اند.

این حادثه صبح روز پنج‌شنبه در دهشیر یزد اتفاق افتاد و در پی از دست دادن کنترل، اتوبوس نخست به جدول وسط خیابان و سپس به یک دستگاه تریلی در جهت مخالف برخورد کرد. مسافران اتوبوس سربازهایی بودند که از استان سیستان و بلوچستان برای دوره آموزشی به شیراز برده می‌شدند و قرار بود از مهر ماه در آموزش و پرورش به عنوان معلم دوران سربازی اجباری خود را سپری کنند.

  • تشییع پیکر خبرنگاران محیط زیست بر دوش محیط‌بانان

همچنین امروز، پنجم تیر، مراسم تشییع و خاکسپاری دو خبرنگار جان‌باخته در حادثه رانندگی در آذربایجان غربی با حضور جمع گسترده‌ای از روزنامه‌نگاران و مقامات مرتبط، در قطعه نام‌آوران بهشت‌زهرا برگزار شد. پیکر این دو روزنامه‌نگار حوزه محیط زیست، مهشاد کریمی و ریحانه یاسینی، بر دوش محیط‌بانان تشییع شد.

مهشاد و ريحانه بر روى دوش محيطبانان تشييع شدند. #خبرنگاران_محیط_زیستpic.twitter.com/AcoO5TJe1r

— Aysan Zarfam (@AysanZarfam) June 25, 2021

#تشييع_پيكرهاي_خبرنگاران جان باخته pic.twitter.com/4ClA67T9Vp

— داریوش آرمان (@ArmanDrsh) June 25, 2021

تصادفات جاده‌ای یکی از عوامل مهم مرگ‌ومیر در ایران است. به گزارش ایرنا، بر اساس آمار اولیه جمع‌آوری شده در سازمان پزشکی قانونی کشور، تنها در نوروز امسال ۹۹۹ تن در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند.