۳۱ شهریور ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

جو بایدن حوادث طبیعی هفته جاری در آمریکا را یادآور بحران تغییرات اقلیمی دانست

جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا در سخنانی از کاخ سفید گفت: طوفان، سیل، و آتش‌سوزی‌های هفته جاری در کشور یک یادآوری دیگر از وجود بحران تغییرات اقلیمی است. او در سخنانی که درباره واکنش دولتش نسبت به طوفان آیدا در کاخ سفید ایراد می‌کرد، افزود: دولت از کنگره مصرانه می‌خواهد در این زمینه اقدامات لازم را به عمل آورد. او درباره خرابی‌های به جا مانده از طوفان آیدا، گفت: به اداره هوانوردی فدرال مجوز داده است تا با پروازهای پهپادی بر فراز مناطق زیان‌دیده از طوفان به بررسی خسارت به زیرساخت‌ها بپردازند. آقای بایدن همچنین، از وزارت انرژی خواسته است تا با بهره‌گیری از تمامی ابزارهای در اختیار، از جمله استفاده ذخیره بنزین استراتژیک از کمبود مواد سوختی در مناطق متاثر از طوفان آیدا اقدامات لازم را به عمل آورد. رئیس‌جمهور ایالات متحده گفت که روز جمعه برای بررسی آسیب‌های وارد شده از طوفان به ایالت جنوبی لوئیزیانا می‌رود.

جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا در سخنانی از کاخ سفید گفت: طوفان، سیل، و آتش‌سوزی‌های هفته جاری در کشور یک یادآوری دیگر از وجود بحران تغییرات اقلیمی است.

او در سخنانی که درباره واکنش دولتش نسبت به طوفان آیدا در کاخ سفید ایراد می‌کرد، افزود: دولت از کنگره مصرانه می‌خواهد در این زمینه اقدامات لازم را به عمل آورد.

او درباره خرابی‌های به جا مانده از طوفان آیدا، گفت: به اداره هوانوردی فدرال مجوز داده است تا با پروازهای پهپادی بر فراز مناطق زیان‌دیده از طوفان به بررسی خسارت به زیرساخت‌ها بپردازند.

آقای بایدن همچنین، از وزارت انرژی خواسته است تا با بهره‌گیری از تمامی ابزارهای در اختیار، از جمله استفاده ذخیره بنزین استراتژیک از کمبود مواد سوختی در مناطق متاثر از طوفان آیدا اقدامات لازم را به عمل آورد.

رئیس‌جمهور ایالات متحده گفت که روز جمعه برای بررسی آسیب‌های وارد شده از طوفان به ایالت جنوبی لوئیزیانا می‌رود.