۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

حملات روسیه به خطوط آهن در سراسر اوکراین

حملات روسیه به خطوط آهن در سراسر اوکراین مقامات اوکراین می‌گویند که ارتش روسیه زیرساخت‌های راه‌آهن در سراسر این کشور را هدف حملات خود قرار داده است. الکساندر کامیشین، رئیس راه‌آهن اوکراین، اعلام کرد که روسیه روز سه‌شنبه به شش ایستگاه راه‌آهن در مناطق مرکزی و غربی کشور حمله کرده و خسارات سنگینی بر جای گذاشته است. به گفته او، بر اثر این حملات حرکت دست‌کم ۱۴ قطار دچار تاخیر شد. همچنین والنتین رزنیچنکو، فرماندار منطقه دنیپرو، گفت که روسیه زیرساخت‌های راه‌آهن در این منطقه را هدف حملات موشکی قرار داده و یک نفر نیز بر اثر این حملات زخمی شده است. ارتش اوکراین هم گزارش داد خط آهن در منطقه کیرووهراد مورد حمله روس‌ها قرار گرفته است. راه‌آهن اوکراین در طول این جنگ نقش مهمی در جابه‌جایی مردم، کالاها و تسلیحات نظامی ایفا کرده در حالی که بسیاری از راه‌های شوسه و پل‌ها تخریب شده‌اند. با استفاده از گزارش‌‌ خبرگزاری آسوشیتدپرس؛ س.ن ‌

حملات روسیه به خطوط آهن در سراسر اوکراین

مقامات اوکراین می‌گویند که ارتش روسیه زیرساخت‌های راه‌آهن در سراسر این کشور را هدف حملات خود قرار داده است.

الکساندر کامیشین، رئیس راه‌آهن اوکراین، اعلام کرد که روسیه روز سه‌شنبه به شش ایستگاه راه‌آهن در مناطق مرکزی و غربی کشور حمله کرده و خسارات سنگینی بر جای گذاشته است.

به گفته او، بر اثر این حملات حرکت دست‌کم ۱۴ قطار دچار تاخیر شد.

همچنین والنتین رزنیچنکو، فرماندار منطقه دنیپرو، گفت که روسیه زیرساخت‌های راه‌آهن در این منطقه را هدف حملات موشکی قرار داده و یک نفر نیز بر اثر این حملات زخمی شده است.

ارتش اوکراین هم گزارش داد خط آهن در منطقه کیرووهراد مورد حمله روس‌ها قرار گرفته است.

راه‌آهن اوکراین در طول این جنگ نقش مهمی در جابه‌جایی مردم، کالاها و تسلیحات نظامی ایفا کرده در حالی که بسیاری از راه‌های شوسه و پل‌ها تخریب شده‌اند.

با استفاده از گزارش‌‌ خبرگزاری آسوشیتدپرس؛ س.ن ‌