۲ بهمن ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

حمله «هکرهای مرتبط با ایران» به وب‌سایت و حساب توییتری دو نشریه اسرائیلی

حمله «هکرهای مرتبط با ایران» به وب‌سایت و حساب توییتری دو نشریه اسرائیلی تصویری که هکرها در سایت روزنامه اسرائيلی جروزالم پست منتشر کردند روزنامه اسرائیلی جروزالم پست بامداد روز دوشنبه، ۱۲ دی، از هک شدن وبسایت خود خبر داد و همزمان، روزنامه اسرائیلی معاریو نیز هک شدن حساب کاربری این رسانه در توئیتر را تایید کرده است. جروزالم پست و معاریو که هر دو متعلق به یک شرکت رسانه‌ای هستند، این رویداد را کار «هکرهای مرتبط با ایران» دانسته و علت آن را سالروز کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، اعلام کرده‌اند. در تصویر گرافیکی که برای ساعاتی در وبسایت هک شده جروزالم پست قرار گرفت، جملاتی از سخنان قاسم سلیمانی نقل شده که گفته بود «ما به شما از آن‌چه که فکر می‌کنید، نزدیک‌تر هستیم؛ جایی که فکرش را هم نمی‌کنید». در این گرافیک همچنین از انگشتر عقیق در مشت گره شده، یک موشک به سوی محلی که نمادی از گنبد کوره هسته‌ای اسرائیل در دیمونا است، شلیک شده است. تصویر موشک از رزمایش اخیر سپاه پاسداران برداشته شده و انگشتر نیز یادآور انگشتر در دست جدا شده قاسم سلیمانی پس از کشته شدن او در فرودگا..

حمله «هکرهای مرتبط با ایران» به وب‌سایت و حساب توییتری دو نشریه اسرائیلی

تصویری که هکرها در سایت روزنامه اسرائيلی جروزالم پست منتشر کردند
تصویری که هکرها در سایت روزنامه اسرائيلی جروزالم پست منتشر کردند

روزنامه اسرائیلی جروزالم پست بامداد روز دوشنبه، ۱۲ دی، از هک شدن وبسایت خود خبر داد و همزمان، روزنامه اسرائیلی معاریو نیز هک شدن حساب کاربری این رسانه در توئیتر را تایید کرده است.

جروزالم پست و معاریو که هر دو متعلق به یک شرکت رسانه‌ای هستند، این رویداد را کار «هکرهای مرتبط با ایران» دانسته و علت آن را سالروز کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، اعلام کرده‌اند.

در تصویر گرافیکی که برای ساعاتی در وبسایت هک شده جروزالم پست قرار گرفت، جملاتی از سخنان قاسم سلیمانی نقل شده که گفته بود «ما به شما از آن‌چه که فکر می‌کنید، نزدیک‌تر هستیم؛ جایی که فکرش را هم نمی‌کنید». در این گرافیک همچنین از انگشتر عقیق در مشت گره شده، یک موشک به سوی محلی که نمادی از گنبد کوره هسته‌ای اسرائیل در دیمونا است، شلیک شده است.

تصویر موشک از رزمایش اخیر سپاه پاسداران برداشته شده و انگشتر نیز یادآور انگشتر در دست جدا شده قاسم سلیمانی پس از کشته شدن او در فرودگاه بغداد در حمله پهپادی آمریکا در نخستین ساعات روز ۱۳ دی سال ۱۳۹۸ است.

وبسایت جروزالم پست و توئیتر معاریو پس از زمانی کوتاه تصاویر و پیام‌های قرار گرفته توسط هکرها را حذف کرده و کار عادی خود را از سرگرفتند.

جروزالم پست که از رسانه‌های حامی اهداف دولت‌های اسرائيل علیه حکومت ایران است، این اقدام را «تهدید مستقیم اسرائیل» دانسته است.

از سوی دیگر، حساب توئیتری وزارت خارجه اسرائیل، در روز ۱۳ دی به یک طرح اینفوگرافی تولید شده در مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه ایران در «یادبود» قاسم سلیمانی، واکنش نشان داد.

وزارت خارجه ایران در روزهای گذشته در طرح اینفوگرافیک در باره «ترور» قاسم سلیمانی او را «قهرمان ضد ترور» نامیده و کشته شدن او به دستور مستقیم دونالد ترامپ، رئیس جمهور وقت آمریکا، را «نقض قانون بین‌الملل» معرفی کرد.

اما توئیتر انگلیسی وزارت خارجه اسرائیل با کپی کردن طرح اینفوگرافیک وزارت خارجه ایران، قاسم سلیمانی را فرمانده پیشین نیروی «تروریستی سپاه قدس»، حامی «تروریست‌های حزب‌الله، حماس و جهاد اسلامی»، فردی «تحریم شده از سوی شورای امنیت سازمان ملل، آمریکا و اتحادیه اروپا، عامل کشته شدن ۳۵۰ هزار شهروند سوری و شریک ۳۰۰ مورد حمله شیمیایی در جنگ داخلی سوریه» معرفی کرد.

وزارت خارجه اسرائیل همچنین جنگ ۱۱ ساله سوریه را رویدادی که آتش تهیه آن از سوی ایران تامین می‌شود، توصیف کرده است.