۳۱ شهریور ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

حمله پهپادی به نزدیکی محل استقرار نیروهای آمریکایی در اربیل

مقامات امنیتی اقلیم کردستان عراق شامگاه شنبه ۲۰ شهریور از وقوع یک حمله پهپادی به نزدیکی محل استقرار نیروهای آمریکایی در فرودگاه بین المللی اربیل در شمال عراق خبر دادند. به گزارش رویترز، سرویس امنیت داخلی منطقه خودمختار کردستان عراق در بیانیه اولیه خود گفته بود که سه موشک به نزدیکی فرودگاه اصابت کرده است. در بیانیه دوم نیروهای ضدتروریسم اقلیم کردستان آمده است که این حمله توسط پهپادهای مملو از مواد منفجره انجام شده است. هنوز گزارشی از تلفات احتمالی منتشر نشده است. شاهدان می‌گویند صدای دست‌کم شش انفجار را در این منطقه شنیده‌‌اند. فرودگاه اربیل، پایتخت منطقه خودمختار کردستان عراق، طی یک سال گذشته هدف چندین حمله، از جمله با پهپادهای انفجاری، قرار گرفته است. مقامات آمریکایی حملات قبلی را به شبه نظامیان شیعه وابسته به ایران نسبت داده‌‌ بودند. این شبه‌ نظامیان می‌گویند تا زمانی که ۲۵۰۰ نیروی نظامی باقی‌مانده آمریکا از عراق خارج نشوند به حملات‌شان ادامه خواهند داد. ائتلاف نظامی بین المللی تحت رهبری نیروهای آمریکایی که برای کمک به نیروهای عراقی در مبارزه با بقایای داعش در عراق حضور دارد، در مورد..

مقامات امنیتی اقلیم کردستان عراق شامگاه شنبه ۲۰ شهریور از وقوع یک حمله پهپادی به نزدیکی محل استقرار نیروهای آمریکایی در فرودگاه بین المللی اربیل در شمال عراق خبر دادند.

به گزارش رویترز، سرویس امنیت داخلی منطقه خودمختار کردستان عراق در بیانیه اولیه خود گفته بود که سه موشک به نزدیکی فرودگاه اصابت کرده است.

در بیانیه دوم نیروهای ضدتروریسم اقلیم کردستان آمده است که این حمله توسط پهپادهای مملو از مواد منفجره انجام شده است.

هنوز گزارشی از تلفات احتمالی منتشر نشده است. شاهدان می‌گویند صدای دست‌کم شش انفجار را در این منطقه شنیده‌‌اند.

فرودگاه اربیل، پایتخت منطقه خودمختار کردستان عراق، طی یک سال گذشته هدف چندین حمله، از جمله با پهپادهای انفجاری، قرار گرفته است.

مقامات آمریکایی حملات قبلی را به شبه نظامیان شیعه وابسته به ایران نسبت داده‌‌ بودند. این شبه‌ نظامیان می‌گویند تا زمانی که ۲۵۰۰ نیروی نظامی باقی‌مانده آمریکا از عراق خارج نشوند به حملات‌شان ادامه خواهند داد.

ائتلاف نظامی بین المللی تحت رهبری نیروهای آمریکایی که برای کمک به نیروهای عراقی در مبارزه با بقایای داعش در عراق حضور دارد، در مورد حمله روز شنبه اظهارنظر نکرده است.