۴ مرداد ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

دامنه سه وبسایت‌ وابسته به جمهوری اسلامی از کار افتاده است

دامنه‌های سه وبسایت تلویزیون‌های مرتبط با جمهوری اسلامی روز سه شنبه از کار افتاد. هم اکنون بر روی سه دامنه وبسایت پرس تی. وی، تلویزیون عرب زبان العالم متعلق به جمهوری اسلامی ایران، و شبکه تلویزیونی المسیره مرتبط با گروه شیعه حوثی‌های یمن، عبارت «این وبسایت توقیف شده» قرار گرفته است. با ورود به این سایت‌ها این اطلاعیه دیده می‌شود که با استناد به چندین مورد قوانین کیفری آمریکا، این اقدام توسط دو اداره زیرمجموعه وزارت بازرگانی و پلیس فدرال آمریکا انجام شده است. اطلاعیه‌ای که در وبسایت‌های از کار افتاده دیده می‌شود (۲۲ ژوئن ۲۰۲۱)این اطلاعیه توضیح بیشتری نداده است و دلیل این موضوع هنوز روشن نیست. بر پایه یکی از قوانین استناد شده در این اطلاعیه، رئیس جمهوری آمریکا این اختیار را دارد که برای مقابله با هر تهدید غیرمعمول و خارق العاده‌ای علیه امنیت ملی، اقتصاد کشور و سیاست خارجی، که کل منبع آن تهدید یا قسمت قابل توجهی از آن خارج از ایالات متحده باشد، اقدام کند، به شرطی که رئیس جمهوری، با توجه به چنین تهدیداتی، پیشتر وضعیت اضطراری ملی علیه آن کشور اعلام کرده باشد. ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خ..

دامنه‌های سه وبسایت تلویزیون‌های مرتبط با جمهوری اسلامی روز سه شنبه از کار افتاد.

هم اکنون بر روی سه دامنه وبسایت پرس تی. وی، تلویزیون عرب زبان العالم متعلق به جمهوری اسلامی ایران، و شبکه تلویزیونی المسیره مرتبط با گروه شیعه حوثی‌های یمن، عبارت «این وبسایت توقیف شده» قرار گرفته است.

با ورود به این سایت‌ها این اطلاعیه دیده می‌شود که با استناد به چندین مورد قوانین کیفری آمریکا، این اقدام توسط دو اداره زیرمجموعه وزارت بازرگانی و پلیس فدرال آمریکا انجام شده است.

نمونه پیامی که در صفحه وبسایت‌های از کار افتاده دیده می‌شود (۲۲ ژوئن ۲۰۲۱)
اطلاعیه‌ای که در وبسایت‌های از کار افتاده دیده می‌شود (۲۲ ژوئن ۲۰۲۱)

این اطلاعیه توضیح بیشتری نداده است و دلیل این موضوع هنوز روشن نیست.

بر پایه یکی از قوانین استناد شده در این اطلاعیه، رئیس جمهوری آمریکا این اختیار را دارد که برای مقابله با هر تهدید غیرمعمول و خارق العاده‌ای علیه امنیت ملی، اقتصاد کشور و سیاست خارجی، که کل منبع آن تهدید یا قسمت قابل توجهی از آن خارج از ایالات متحده باشد، اقدام کند، به شرطی که رئیس جمهوری، با توجه به چنین تهدیداتی، پیشتر وضعیت اضطراری ملی علیه آن کشور اعلام کرده باشد.

ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، در پاسخ به صدای آمریکا گفت وزارت دادگستری امروز اطلاعات بیشتری در این باره اختیار خواهد گذاشت.

صدای آمریکا با کاخ سفید و مقامات وزارت دادگستری و اف.‌بی.‌آی در تماس است تا صحت این موضوع روشن شود.