۲۹ شهریور ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

دختر ناهید تقوی، زندانی دو تابعیتی در ایران می‌گوید که مادرش به کرونا مبتلا شده است

پس از انتشار اخباری در رابطه با شیوع اخیر ویروس کرونا در بند زنان زندان اوین، فرزند ناهید تقوی، ‌زندانی دوتابعیتی در ایران، با ارسالی متنی به صدای آمریکا گفت مادرش به ویروس کرونا مبتلا شده است. مریم کلارن فرزند ناهید تقوی، ‌زندانی دوتابعیتی ایرانی – آلمانی در زندان اوین، با ارسال متنی به صدای آمریکا، گفت تست کرونای خانم تقوی در زندان اوین مثبت شده است. او وضعیت سلامت مادرش را نامساعد اعلام کرد و گفت که از تب، لرز، و درد شدید اعضای بدن خود رنج می‌برد. مریم کلارن می‌گوید از دیگر زندانیان بند زنان آزمایش کرونا گرفته نشده است. او در ادامه این نامه خواستار آزادی فوری مادرش و همه زندانیان سیاسی از زندان و مراقبت‌های فوری پزشکی برای آنها شد. او می‌گوید مادرش پیش از بازداشت به بیماری دیابت مبتلا بوده است و فشار خون بالا دارد. مریم کلارن به صدای آمریکا گفت جان مادرش با توجه به ابتلای او به ویروس کرونا به خطر افتاده است. او همچنین در این متن ارسالی به صدای آمریکا افزوده است،‌ رضوانه احمدخانبیگی، فعال مدنی زندانی در زندان اوین، نیز «در اعتراض به رفتار با زنان زندانی در زمان شیوع کرونا» دست به اعت..

پس از انتشار اخباری در رابطه با شیوع اخیر ویروس کرونا در بند زنان زندان اوین، فرزند ناهید تقوی، ‌زندانی دوتابعیتی در ایران، با ارسالی متنی به صدای آمریکا گفت مادرش به ویروس کرونا مبتلا شده است.

مریم کلارن فرزند ناهید تقوی، ‌زندانی دوتابعیتی ایرانی – آلمانی در زندان اوین، با ارسال متنی به صدای آمریکا، گفت تست کرونای خانم تقوی در زندان اوین مثبت شده است. او وضعیت سلامت مادرش را نامساعد اعلام کرد و گفت که از تب، لرز، و درد شدید اعضای بدن خود رنج می‌برد.

مریم کلارن می‌گوید از دیگر زندانیان بند زنان آزمایش کرونا گرفته نشده است. او در ادامه این نامه خواستار آزادی فوری مادرش و همه زندانیان سیاسی از زندان و مراقبت‌های فوری پزشکی برای آنها شد.

او می‌گوید مادرش پیش از بازداشت به بیماری دیابت مبتلا بوده است و فشار خون بالا دارد.

مریم کلارن به صدای آمریکا گفت جان مادرش با توجه به ابتلای او به ویروس کرونا به خطر افتاده است.

او همچنین در این متن ارسالی به صدای آمریکا افزوده است،‌ رضوانه احمدخانبیگی، فعال مدنی زندانی در زندان اوین، نیز «در اعتراض به رفتار با زنان زندانی در زمان شیوع کرونا» دست به اعتصاب غذا زده و خواستار «آزادی فوری همه زنان زندانی در بند زنان اوین» شده است.

خانم کلارن همچنین روز سه‌شنبه ۲۹ تیرماه در گفتگویی اختصاصی با صدای آمریکا گفت‌ مادرش وضعیت زندان را پس از ابتلای سپیده کاشانی و زینب همرنگ به ویروس کرونا، نامساعد خوانده است.

او افزود خانواده برخی از زندانیان با مراجعه به زندان اوین خواستار انجام تست کرونا برای زندانیان زن شده‌‌اند و پس از مثبت اعلام شدن تست کرونای سپیده کاشانی، عالیه مطلب‌زاده، و زهرا جمالی در بند زنان زندان اوین، این افراد روز دوشنبه ۲۸ تیر ماه به مرخصی اعزام شدند. به گفته وی، در همان روز ناهید تقوی، آرزو قاسمی، و رضوانه احمدخانبیگی نیز به دلیل داشتن علائم کرونا، پس از تست کرونا به قرنطینه زندان منتقل شده‌اند.

Sorry, but your browser cannot support embedded video of this type, you can download this video to view it offline.

دانلود360p | 10 MB480p | 15 MB540p | 16 MB1080p | 52 MBاصلی | 95 MB اِمبد" />کپی دانلود صوتی

ناهید تقوی مهر ماه سال ۹۹ پس از تفتیش منزل و ضبط برخی از لوازم شخصی خود،‌ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شد و چند بار در دادگاه انقلاب حاضر شده است.

Mehran Raeof Prisoner Nahid Taghavi Activistدومین جلسه دادگاه ناهید تقوی و مهران رئوف، شهروندان دو تابعیتی زندانی در ایران برگزار شددومین جلسه دادگاه ناهید تقوی شهروند ایرانی-آلمانی و مهران رئوف، شهروند ایرانی-بریتانیایی زندانی در ایران، روز یکشنبه برگزار شد.

در حال حاضر به غیر از ناهید تقوی چندین شهروند دوتابعیتی آمریکایی و غیرآمریکایی دیگر – از جمله سیامک و باقر نمازی، مهران رئوف، کامران قادری، ‌مسعود مصاحب، و انوشه آشوری – در ایران زندانی هستند.