۱ آبان ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

در حمله یک فرد مسلح به تیر و کمان در نروژ پنج نفر کشته شدند

در حمله یک فرد مسلح به تیر و کمان در نروژ پنج نفر کشته شدند حضور نیروهای پلیس نروژ در محل این حمله در شهر گونگسبرگ پلیس نروژ چهارشنبه اعلام کرد که در جریان حمله مردی مسلح به تیروکمان به شهروندان در شهر کونگسبر پنج نفر کشته و دو نفر هم زخمی شده‌اند. اویویند آس، رئیس پلیس این شهر به خبرنگاران گفت: «این فرد دستگیر شده است ... با توجه به اطلاعاتی که در حال حاضر داریم ، این شخص این اقدامات را به تنهایی انجام داده است.» او اضافه کرد٬ در این حمله چندین نفر کشته و تعدادی کشته شده‌اند. این مقام پلیس محلی تاکید کرده است، دو مجروح این حمله در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند ولی حال آنها وخیم نیست. اویویند آس در ادامه گفت، این فرد مسلح به تیر و کمان قبل از بازداشت توسط پلیس، در چند نقطه به شهروندان حمله کرد. به گفته وی یکی از مجروحان این حمله یک مامور پلیس است. پلیس می‌گوید ساعت ۱۸ و ۱۵ دقیقه چهارشنبه گزارش‌هایی از این حمله را دریافت کرد. اویویند آس در پاسخ به این پرسش که آیا این حمله را تروریستی ارزیابی می‌کنید یا نه؟ گفته است، با توجه به نحوه وقوع این حمله ، طبیعی است که تروریستی بودن آن ..

در حمله یک فرد مسلح به تیر و کمان در نروژ پنج نفر کشته شدند

حضور نیروهای پلیس نروژ در محل این حمله در شهر گونگسبرگ
حضور نیروهای پلیس نروژ در محل این حمله در شهر گونگسبرگ

پلیس نروژ چهارشنبه اعلام کرد که در جریان حمله مردی مسلح به تیروکمان به شهروندان در شهر کونگسبر پنج نفر کشته و دو نفر هم زخمی شده‌اند.

اویویند آس، رئیس پلیس این شهر به خبرنگاران گفت: «این فرد دستگیر شده است … با توجه به اطلاعاتی که در حال حاضر داریم ، این شخص این اقدامات را به تنهایی انجام داده است.»

او اضافه کرد٬ در این حمله چندین نفر کشته و تعدادی کشته شده‌اند.

این مقام پلیس محلی تاکید کرده است، دو مجروح این حمله در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند ولی حال آنها وخیم نیست.

اویویند آس در ادامه گفت، این فرد مسلح به تیر و کمان قبل از بازداشت توسط پلیس، در چند نقطه به شهروندان حمله کرد.

به گفته وی یکی از مجروحان این حمله یک مامور پلیس است.

پلیس می‌گوید ساعت ۱۸ و ۱۵ دقیقه چهارشنبه گزارش‌هایی از این حمله را دریافت کرد.

اویویند آس در پاسخ به این پرسش که آیا این حمله را تروریستی ارزیابی می‌کنید یا نه؟ گفته است، با توجه به نحوه وقوع این حمله ، طبیعی است که تروریستی بودن آن را ارزیابی کنیم.
این مقام پلیس در ادامه تاکید کرد، با فرد بازداشت شده هنوز مصاحبه انجام نشده است و هنوز زود است که در مورد انگیزه های وی چیزی بگوییم.

به‌دنبال این حمله، پلیس نروژ اعلام کرد که به افسران پلیس در سراسر کشور دستور داده است که سلاح گرم حمل کنند.

رویترز می‌گوید نیروهای پلیس نروژ به رغم دسترسی به اسلحه، معمولا سلاح با خود حمل نمی‌کنند.

اداره پلیس نروژ در بیانیه‌ای اعلام کرده است، این دستور، یک اقدام احتیاطی مضاعف است و پلیس تاکنون هیچ نشانه‌ای مبنی بر تغییر در سطح تهدید ملی دریافت نکرده است.

شهر کونگسبر با جمعیتی در حدود ۲۸ هزار نفر در ۶۸ کیلومتری غرب اسلو، پایتخت نروژ قرار دارد.