۳۱ شهریور ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

دست‌کم ۱۷ تن در جریان شلیک‌های هوایی طالبان در کابل کشته شدند

دست‌کم ۱۷ تن در جریان شلیک‌های هوایی طالبان در کابل کشته شدند نیروی طالبان با یونیفرم‌های ارتش سابق افغانستان جشن طالبان در کابل که به دنبال انتشار گزارش نادرست سقوط ولایت پنجشیر شکل گرفت، دست‌کم ۱۷ کشته بر جای گذاشت. رسانه‌های افغان از جمله طلوع‌نیوز گزارش داده‌اند که این افراد در جریان شلیک‌هایی کشته شده‌اند. احمدالله وثیق، عضو کمیسیون فرهنگی طالبان، نیز این خبر را تایید کرده است. به گفته او، رهبران طالبان از شلیک‌های هوایی که شامگاه جمعه در کابل رخ داد، بسیار متاسفند و آن را «خیانت به بیت المال» می‌دانند. احمدالله وثیق سپس هشدار داد که از این پس «اگر کسی این‌گونه خودسرانه عمل کند بازداشت و به زندان فرستاده خواهد شد». نیروهای طالبان به رغم تسلط بر تقریبا تمام افغانستان، نتوانسته‌اند ولایت پنجشیر را تحت سیطره خود دربیاورند. این گروه شبه‌نظامی طی روزهای اخیر با «جبهه مقاومت ملی افغانستان» به رهبری احمد مسعود وارد درگیری‌های شدیدی در دره پنجشیر شده است. با استفاده از گزارش‌ رادیو آزادی افغانستان ؛ س.ن

دست‌کم ۱۷ تن در جریان شلیک‌های هوایی طالبان در کابل کشته شدند

نیروی طالبان با یونیفرم‌های ارتش سابق افغانستان
نیروی طالبان با یونیفرم‌های ارتش سابق افغانستان

جشن طالبان در کابل که به دنبال انتشار گزارش نادرست سقوط ولایت پنجشیر شکل گرفت، دست‌کم ۱۷ کشته بر جای گذاشت.

رسانه‌های افغان از جمله طلوع‌نیوز گزارش داده‌اند که این افراد در جریان شلیک‌هایی کشته شده‌اند. احمدالله وثیق، عضو کمیسیون فرهنگی طالبان، نیز این خبر را تایید کرده است.

به گفته او، رهبران طالبان از شلیک‌های هوایی که شامگاه جمعه در کابل رخ داد، بسیار متاسفند و آن را «خیانت به بیت المال» می‌دانند.

احمدالله وثیق سپس هشدار داد که از این پس «اگر کسی این‌گونه خودسرانه عمل کند بازداشت و به زندان فرستاده خواهد شد».

نیروهای طالبان به رغم تسلط بر تقریبا تمام افغانستان، نتوانسته‌اند ولایت پنجشیر را تحت سیطره خود دربیاورند. این گروه شبه‌نظامی طی روزهای اخیر با «جبهه مقاومت ملی افغانستان» به رهبری احمد مسعود وارد درگیری‌های شدیدی در دره پنجشیر شده است.

با استفاده از گزارش‌ رادیو آزادی افغانستان ؛ س.ن