۳۱ شهریور ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

دولت ابراهیم رئیسی می‌گوید ساختار رسانه‌ها را بر اساس «منویات» رهبر «اصلاح» خواهد کرد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت ساختار رسانه‌ای ایران بر اساس «منویات» و نظرات رهبر جمهوری اسلامی «اصلاح» خواهد شد. گزارشگران بدون مرز در سال ۲۰۲۱ آیت‌الله علی خامنه‌ای را در زمره «درندگان آزادی رسانه‌ها» در جهان قرار داده است. به گزارش ایرنا، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت ابراهیم رئیسی، روز پنج‌شنبه ۱۸ شهریور، عنوان کرد که برای «اصلاح ساختار رسانه‌ای کشور» باید «از پشتوانه نظری حوزه علمیه استفاده مطلوبی ببریم.» او همچنین تأکید کرد «در دوره جدید در کشور» در فرهنگ و هنر «عدالت فرهنگی» باید «عملیاتی» بشود. ایران به لحاظ سرکوب آزادی‌های رسانه‌ای و خبرنگاران در جهان در رتبه ۱۷۴ قرار دارد و از لحاظ اعدام خبرنگاران در ۵۰ سال گذشته در رده نخست قرار دارد. گزارشگران بدون مرز نام آیت‌الله خامنه‌ای را در میان «درندگان آزادی رسانه‌ها» قرار داد گزارشگران بدون مرز در گزارش سال ۲۰۲۱ خود، آیت‌الله علی خامنه‌ای،‌ رهبر جمهوری اسلامی را در زمره «شکارچیان آزادی رسانه‌ها» در جهان قرار داده و نام دو زن و یک اروپائی را نیز به فهرست خود افزوده است.با وجود فیلترینگ گسترده و محدودیت‌های شدید..

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت ساختار رسانه‌ای ایران بر اساس «منویات» و نظرات رهبر جمهوری اسلامی «اصلاح» خواهد شد.

گزارشگران بدون مرز در سال ۲۰۲۱ آیت‌الله علی خامنه‌ای را در زمره «درندگان آزادی رسانه‌ها» در جهان قرار داده است.

به گزارش ایرنا، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت ابراهیم رئیسی، روز پنج‌شنبه ۱۸ شهریور، عنوان کرد که برای «اصلاح ساختار رسانه‌ای کشور» باید «از پشتوانه نظری حوزه علمیه استفاده مطلوبی ببریم.»

او همچنین تأکید کرد «در دوره جدید در کشور» در فرهنگ و هنر «عدالت فرهنگی» باید «عملیاتی» بشود.

ایران به لحاظ سرکوب آزادی‌های رسانه‌ای و خبرنگاران در جهان در رتبه ۱۷۴ قرار دارد و از لحاظ اعدام خبرنگاران در ۵۰ سال گذشته در رده نخست قرار دارد.

FILE PHOTO: Iran's Supreme Leader Ayatollah Ali Khamenei speaks during Friday prayers in Tehranگزارشگران بدون مرز نام آیت‌الله خامنه‌ای را در میان «درندگان آزادی رسانه‌ها» قرار داد گزارشگران بدون مرز در گزارش سال ۲۰۲۱ خود، آیت‌الله علی خامنه‌ای،‌ رهبر جمهوری اسلامی را در زمره «شکارچیان آزادی رسانه‌ها» در جهان قرار داده و نام دو زن و یک اروپائی را نیز به فهرست خود افزوده است.

با وجود فیلترینگ گسترده و محدودیت‌های شدید در زمینه استفاده از اینترنت در ایران، رهبر جمهوری اسلامی پیش از این فضای مجازی در ایران را «واقعا ول» و «رها و بدون قید و بند» توصیف کرده است.

In this Thursday, July 25, 2019 photo, an internet cafe manager works on his computer as a man talks on his cell phone in…با وجود فیلترینگ گسترده در ایران، خامنه‌ای می‌گوید فضای مجازی رها و بی‌قید و بند استبه رغم وجود فیلترینگ گسترده و محدودیت‌های شدید در زمینه استفاده از اینترنت در ایران، رهبر جمهوری اسلامی که پیش از این فضای مجازی در ایران را «واقعا ول» توصیف کرده بود، بار دیگر تاکید کرده که «فضای مجازی رها و بدون قید و بند» است.

روزنامه‌نگاران ایرانی همواره در خطر بازداشت و محرومیت از کار و حقوق اجتماعی قرار دارند.

عاليه مطلب‌زاده، نايب رئيس انجمن دفاع از آزادی مطبوعات و فعال حقوق زنانعالیه مطلب‌زاده،‌ کنشگر زندانی در اوین، از «تماس تلفنی» محروم شده است همسر عالیه مطلب‌زاده در صفحه اینستاگرام خود نوشت، در دیدار او با یکی از مسئولان دادیاری ناظر بر زندان به او گفته‌اند که همسرش «به دلیل ارتباط تلفنی با زندانیان دیگر زندان‌ها و سیاه‌نمایی در مورد عملکرد مسئولان زندان در ارتباط با کرونا، به مدت دو ماه از هرگونه تماس تلفنی با بیرون از زندان محروم» شده است.