۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

دو انفجار در مزار شریف دست‌کم ۹ کشته و ۱۳ مجروح بر جای گذاشت

دو انفجار در مزار شریف دست‌کم ۹ کشته و ۱۳ مجروح بر جای گذاشت تصویری آرشیوی از نیروهای امنیتی طالبان در مزار شریف سخنگوی یکی از فرماندهان پلیس منصوب طالبان اعلام کرد که دو انفجار در فاصله زمانی کوتاه در شمال افغانستان دست‌کم ۹ کشته و ۱۳ مجروح بر جای گذاشت. به گفته محمد آصف وزیری، این انفجارها در دو وسیله نقلیه در شهر مزار شریف، مرکز ولایت بلخ، رخ داده است. عاملان این انفجارها هنوز مشخص نیست و این مقام پلیس طالبان نیز جزییات بیشتری در این باره به دست نداد. ساکنان منطقه‌ای که انفجارها در آن رخ داده است، می‌گویند که به نظر می‌رسد اقلیت شیعه هزاره هدف قرار گرفته شده‌اند. افغانستان طی هفته‌های اخیر صحنه حملات مشابه و بمب‌گذاری‌های متعددی بوده است. از جمله هفته گذشته ۳۳ نمازگزار شیعه در یک مسجد و مدرسه مذهبی مجاور آن بر اثر بمب‌گذاری کشته شدند. گروه حکومت اسلامی یا داعش که از دشمنان اصلی طالبان در افغانستان محسوب می‌شود، مسئولیت آن بمب‌گذاری را بر عهده گرفت. با استفاده از گزارش‌ خبرگزاری آسوشیتدپرس؛ س.ن ‌

دو انفجار در مزار شریف دست‌کم ۹ کشته و ۱۳ مجروح بر جای گذاشت

تصویری آرشیوی از نیروهای امنیتی طالبان در مزار شریف
تصویری آرشیوی از نیروهای امنیتی طالبان در مزار شریف

سخنگوی یکی از فرماندهان پلیس منصوب طالبان اعلام کرد که دو انفجار در فاصله زمانی کوتاه در شمال افغانستان دست‌کم ۹ کشته و ۱۳ مجروح بر جای گذاشت.

به گفته محمد آصف وزیری، این انفجارها در دو وسیله نقلیه در شهر مزار شریف، مرکز ولایت بلخ، رخ داده است.

عاملان این انفجارها هنوز مشخص نیست و این مقام پلیس طالبان نیز جزییات بیشتری در این باره به دست نداد.

ساکنان منطقه‌ای که انفجارها در آن رخ داده است، می‌گویند که به نظر می‌رسد اقلیت شیعه هزاره هدف قرار گرفته شده‌اند.

افغانستان طی هفته‌های اخیر صحنه حملات مشابه و بمب‌گذاری‌های متعددی بوده است. از جمله هفته گذشته ۳۳ نمازگزار شیعه در یک مسجد و مدرسه مذهبی مجاور آن بر اثر بمب‌گذاری کشته شدند.

گروه حکومت اسلامی یا داعش که از دشمنان اصلی طالبان در افغانستان محسوب می‌شود، مسئولیت آن بمب‌گذاری را بر عهده گرفت.

با استفاده از گزارش‌ خبرگزاری آسوشیتدپرس؛ س.ن ‌