۲۸ شهریور ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

رسانه‌ها به نقل از دولت ایران: صادرات فولاد به افغانستان از سر گرفته شد

وزارت صنعت و معدن جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد صادرات فولاد به افغانستان که به دلیل مشکلات سیاسی برای دو هفته متوقف شده بود، از سر گرفته شده است. خبرگزاری کار ایران، ایلنا، روز سه‌شنبه ۱۶ شهریور این خبر را اعلام کرد. وزارت صنعت در حالی به «مشکلات سیاسی» اشاره کرده است که خبرگزاری فارس سه روز قبل در گزارشی به نقل از رضا شهرستانی، عضو هیأت مدیره انجمن فولاد نوشته بود که «صادرات فولاد ایران به افغانستان متوقف نشده، بلکه برای صادرات فولاد کشور اولویت‌بندی صورت گرفته است، به این صورت که ابتدا باید تأمین نیاز داخل در اولویت کار شرکت های فولادی قرار گیرد.» ایران پیشتر مجوز صادرات سوخت و محصولات پتروشیمی به افغانستان را نیز در پی روی کار آمدن گروه اسلام‌گرای طالبان، صادر کرده بود. حمید حسینی، سخنگو و عضو هیات مدیره اتحادیه محصولات پتروشیمی، نفت، و گاز ایران پیشتر به رویترز گفت: «طالبان به تهران پیام فرستاد که می توانید به صادرات محصولات نفتی خود ادامه دهید.» حسینی افزود، برخی صادرکنندگان ایرانی به دلیل نگرانی‌های امنیتی محتاط بوده‌‌اند. او افزود، صادرات به افغانستان، پس از آن که طالبان تعرفه ..

وزارت صنعت و معدن جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد صادرات فولاد به افغانستان که به دلیل مشکلات سیاسی برای دو هفته متوقف شده بود، از سر گرفته شده است.

خبرگزاری کار ایران، ایلنا، روز سه‌شنبه ۱۶ شهریور این خبر را اعلام کرد.

وزارت صنعت در حالی به «مشکلات سیاسی» اشاره کرده است که خبرگزاری فارس سه روز قبل در گزارشی به نقل از رضا شهرستانی، عضو هیأت مدیره انجمن فولاد نوشته بود که «صادرات فولاد ایران به افغانستان متوقف نشده، بلکه برای صادرات فولاد کشور اولویت‌بندی صورت گرفته است، به این صورت که ابتدا باید تأمین نیاز داخل در اولویت کار شرکت های فولادی قرار گیرد.»

ایران پیشتر مجوز صادرات سوخت و محصولات پتروشیمی به افغانستان را نیز در پی روی کار آمدن گروه اسلام‌گرای طالبان، صادر کرده بود.

حمید حسینی، سخنگو و عضو هیات مدیره اتحادیه محصولات پتروشیمی، نفت، و گاز ایران پیشتر به رویترز گفت: «طالبان به تهران پیام فرستاد که می توانید به صادرات محصولات نفتی خود ادامه دهید.» حسینی افزود، برخی صادرکنندگان ایرانی به دلیل نگرانی‌های امنیتی محتاط بوده‌‌اند.

او افزود، صادرات به افغانستان، پس از آن که طالبان تعرفه واردات سوخت از ایران را تا ۷۰ درصد کاهش داد، از چند روز قبل آغاز شد.