۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

روسیه حمله به کی‌یف در زمان بازدید گوترش را تایید کرد

روسیه حمله به کی‌یف در زمان بازدید گوترش را تایید کرد آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد در بازدید از مناطق حومه کی‌یف روسیه تایید کرد که در حین بازدید دبیرکل سازمان ملل متحد از کی‌یف، این شهر را هدف حمله هوایی قرار داده است، رخدادی که در جریان آن یک روزنامه‌نگار نیز کشته شد. این روزنامه‌نگار ویرا هیریچ، خبرنگار و تهیه‌کننده رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی بود که بر اثر اصابت یک فروند موشک روسی به ساختمان محل زندگی او جان باخت. وزارت دفاع روسیه مدعی شده که با «سلاح‌های با دقت بالا و دور برد» خود تاسیسات تولید موشک و شرکت فضایی ارتیوم در کی‌یف را ویران کرده است. ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین، خواستار واکنش جهانی محکم‌تر به حملات روز پنج‌شنبه روسیه شد که دقایقی پس از گفت‌وگوی وی با آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، در کی‌یف انجام گرفت. وی اظهار داشت: «مایه تاسف است که چنین حمله عمدی و وحشیانه‌ای که روسیه به قصد تحقیر سازمان ملل انجام داده، بی‌پاسخ مانده است.» آقای گوترش روز پنج‌شنبه از بوچا و دیگر مناطق حومه کی‌یف که گفته می‌شود نیروهای روسیه در آنجا مرتکب جنایات جنگی ش..

روسیه حمله به کی‌یف در زمان بازدید گوترش را تایید کرد

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد در بازدید از مناطق حومه کی‌یف
آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد در بازدید از مناطق حومه کی‌یف

روسیه تایید کرد که در حین بازدید دبیرکل سازمان ملل متحد از کی‌یف، این شهر را هدف حمله هوایی قرار داده است، رخدادی که در جریان آن یک روزنامه‌نگار نیز کشته شد.

این روزنامه‌نگار ویرا هیریچ، خبرنگار و تهیه‌کننده رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی بود که بر اثر اصابت یک فروند موشک روسی به ساختمان محل زندگی او جان باخت.

وزارت دفاع روسیه مدعی شده که با «سلاح‌های با دقت بالا و دور برد» خود تاسیسات تولید موشک و شرکت فضایی ارتیوم در کی‌یف را ویران کرده است.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین، خواستار واکنش جهانی محکم‌تر به حملات روز پنج‌شنبه روسیه شد که دقایقی پس از گفت‌وگوی وی با آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، در کی‌یف انجام گرفت.

وی اظهار داشت: «مایه تاسف است که چنین حمله عمدی و وحشیانه‌ای که روسیه به قصد تحقیر سازمان ملل انجام داده، بی‌پاسخ مانده است.»

آقای گوترش روز پنج‌شنبه از بوچا و دیگر مناطق حومه کی‌یف که گفته می‌شود نیروهای روسیه در آنجا مرتکب جنایات جنگی شده‌اند بازدید کرد.

آلمان این حمله روسیه را «غیرانسانی» توصیف کرد و گفت که این رخداد نشان می‌دهد ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، «به هیچ کدام از قوانین بین‌المللی پایبند نیست».

حمله هوایی روز پنج‌شنبه روسیه به کی‌یف در شرایطی انجام شد که این شهر برای حدود دو هفته از حملات روس‌ها مصون مانده بود.

با استفاده از گزارش‌ خبرگزاری فرانسه؛ س.ن ‌