۳۱ شهریور ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

رونالدو رکورد علی دایی را شکست و آقای گل فوتبال جهان شد

رونالدو رکورد علی دایی را شکست و آقای گل فوتبال جهان شد کریستیانو رونالدو که در دیدار چهارشنبه برابر تیم ملی فوتبال ایرلند یک پنالتی از دست داده بود، در اواخر بازی موفق شد با ثبت دو گل، رکورد علی دایی را پشت سر بگذارد و با ۱۱۱ گل زده عنوان برترین گلزن تاریخ دیدارهای ملی را کسب کند. تیم ملی فوتبال پرتغال شامگاه چهارشنبه ۱۱ شهریور در چارچوب رقابت‌های مقدماتی انتخابی جام جهانی قطر به مصاف ایرلند رفت و با نتیجه ۲ بر ۱ پیروز میدان شد. کریستیانو رونالدو در دقیقه ۸۹ بازی برابر ایرلند موفق به ثبت صد و دهمین گل ملی خود شد و رکورد علی دایی را شکست. او پس از این بازی با انتشار یادداشتی در صفحه اینستاگرام خود، به شکستن رکورد علی دایی واکنش نشان داد. رونالدو با لقب «شهریار» از علی دایی تمجید کرد و به بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران تبریک گفت که برای مدتی طولانی موفق به حفظ این رکورد شده بود. اسطوره ۳۶ ساله تیم ملی پرتغال نوشت علی دایی چنان استاندارد بالایی از خود به جا گذاشته بود که گاهی‌اوقات شکستن رکورد او محال به نظر می‌رسید. با استفاده از گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس و اینستاگرام/ آ.ت/ ک.ر

رونالدو رکورد علی دایی را شکست و آقای گل فوتبال جهان شد کریستیانو رونالدو با شکستن رکورد علی دایی برترین گلزن تاریخ دیدارهای ملی فوتبال شد

کریستیانو رونالدو که در دیدار چهارشنبه برابر تیم ملی فوتبال ایرلند یک پنالتی از دست داده بود، در اواخر بازی موفق شد با ثبت دو گل، رکورد علی دایی را پشت سر بگذارد و با ۱۱۱ گل زده عنوان برترین گلزن تاریخ دیدارهای ملی را کسب کند.

تیم ملی فوتبال پرتغال شامگاه چهارشنبه ۱۱ شهریور در چارچوب رقابت‌های مقدماتی انتخابی جام جهانی قطر به مصاف ایرلند رفت و با نتیجه ۲ بر ۱ پیروز میدان شد.

کریستیانو رونالدو در دقیقه ۸۹ بازی برابر ایرلند موفق به ثبت صد و دهمین گل ملی خود شد و رکورد علی دایی را شکست.

او پس از این بازی با انتشار یادداشتی در صفحه اینستاگرام خود، به شکستن رکورد علی دایی واکنش نشان داد. رونالدو با لقب «شهریار» از علی دایی تمجید کرد و به بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران تبریک گفت که برای مدتی طولانی موفق به حفظ این رکورد شده بود.

اسطوره ۳۶ ساله تیم ملی پرتغال نوشت علی دایی چنان استاندارد بالایی از خود به جا گذاشته بود که گاهی‌اوقات شکستن رکورد او محال به نظر می‌رسید.

با استفاده از گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس و اینستاگرام/ آ.ت/ ک.ر