۲۹ شهریور ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

رویترز به نقل از یک منبع دیپلماتیک: ایران تا زمان روی کار آمدن رئیسی به مذاکرات هسته‌ای ادامه نمی‌دهد

خبرگزاری رویترز در گزارشی به نقل از یک منبع دیپلماتیک اعلام کرد مذاکرات احیای توافق هسته‌ای برجام تا زمانی که دولت ابراهیم رئیسی کار خود را آغاز نکرده است، ادامه پیدا نمی‌کند. طبق این گزارش که اواخر روز چهارشنبه به وقت شرق آمریکا منشتر شد، یک منبع دیپلماتیک که نخواست نامش فاش شود به رویترز گفت تهران این پیام را به طرف‌های اروپایی که درگیر مذاکرات غیرمستقیم ایران با آمریکا در وین برای احیای برجام هستند، داده است. طبق این گزارش، ایران گفته است که تا پیش از میانه ماه آینده میلادی، دور جدیدی از مذاکرات در کار نخواهد بود. این منبع به رویترز گفته است «که احتمالا تا پیش از اواسط اوت» مذاکره‌ای نخواهد بود. او گفته است که «آن‌ها (ایرانی‌ها) تا زمان دولت بعدی، آماده بازگشت نیستند.» تاکنون شش دور مذاکرات برای احیای توافق هسته‌ای برجام در وین برگزار شده و ایران و آمریکا به شکل غیرمستقیم در این مذاکرات حاضر شدند. ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده پیشتر گفته است که آمریکا آماده دور هفتم مذاکرات وین است. پرایس: آمریکا آماده دور هفتم مذاکرات احیای برجام استدر پی گزارش وزیر خارجه جمهوری اسلام..

خبرگزاری رویترز در گزارشی به نقل از یک منبع دیپلماتیک اعلام کرد مذاکرات احیای توافق هسته‌ای برجام تا زمانی که دولت ابراهیم رئیسی کار خود را آغاز نکرده است، ادامه پیدا نمی‌کند.

طبق این گزارش که اواخر روز چهارشنبه به وقت شرق آمریکا منشتر شد، یک منبع دیپلماتیک که نخواست نامش فاش شود به رویترز گفت تهران این پیام را به طرف‌های اروپایی که درگیر مذاکرات غیرمستقیم ایران با آمریکا در وین برای احیای برجام هستند، داده است.

طبق این گزارش، ایران گفته است که تا پیش از میانه ماه آینده میلادی، دور جدیدی از مذاکرات در کار نخواهد بود. این منبع به رویترز گفته است «که احتمالا تا پیش از اواسط اوت» مذاکره‌ای نخواهد بود. او گفته است که «آن‌ها (ایرانی‌ها) تا زمان دولت بعدی، آماده بازگشت نیستند.»

تاکنون شش دور مذاکرات برای احیای توافق هسته‌ای برجام در وین برگزار شده و ایران و آمریکا به شکل غیرمستقیم در این مذاکرات حاضر شدند.

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده پیشتر گفته است که آمریکا آماده دور هفتم مذاکرات وین است.

US State Department spokesman Ned Price takes questions from reporters during a press briefing at the State Department in…پرایس: آمریکا آماده دور هفتم مذاکرات احیای برجام استدر پی گزارش وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران به مجلس شورای اسلامی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می‌گوید ایالات متحده آماده آغاز دور هفتم مذاکرات غیر مستقیم با آن کشور در وین است.