۳ مرداد ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

رویترز: درخواست‌ دولت‌ها از توییتر برای حذف محتوای منتشرشده توسط خبرنگاران افزایش یافته است

خبرگزاری رویترز روز چهارشنبه ۲۳ تیر در گزارشی اختصاص نوشت که طی یک سال گذشته، درخواست دولت‌ها در سرتاسر جهان از توئیتر برای حذف اخبار و محتوای منتشرشده توسط خبرنگاران و خبرگزاری‌ها افزایش یافته است. این گزارش می‌‌گوید، توئیتر در گزارش شفافیتی که منتشر کرده و نسخه‌ای از آن در اختیار رویترز قرار گرفته است، می‌گوید که توئیتر در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ با ۳۶۱ درخواست حقوقی از سوی دولت‌ها برای حذف محتوای ۱۹۹ حساب کاربری تایید شده روزنامه‌نگاران و خبرگزاری‌ها در سرتاسر جهان روبرو شده است. این درخواست‌ها نسبت به شش ماهه اول سال ۲۰۲۰ افزایشی ۲۶ درصدی را نشان می‌دهد.

خبرگزاری رویترز روز چهارشنبه ۲۳ تیر در گزارشی اختصاص نوشت که طی یک سال گذشته، درخواست دولت‌ها در سرتاسر جهان از توئیتر برای حذف اخبار و محتوای منتشرشده توسط خبرنگاران و خبرگزاری‌ها افزایش یافته است.

این گزارش می‌‌گوید، توئیتر در گزارش شفافیتی که منتشر کرده و نسخه‌ای از آن در اختیار رویترز قرار گرفته است، می‌گوید که توئیتر در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ با ۳۶۱ درخواست حقوقی از سوی دولت‌ها برای حذف محتوای ۱۹۹ حساب کاربری تایید شده روزنامه‌نگاران و خبرگزاری‌ها در سرتاسر جهان روبرو شده است.

این درخواست‌ها نسبت به شش ماهه اول سال ۲۰۲۰ افزایشی ۲۶ درصدی را نشان می‌دهد.