۴ مرداد ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

زد و خوردهای تازه در بخش شرقی اورشلیم؛ بیش از بیست نفر مجروح و چهار نفر بازداشت شدند

فلسطینی‌ها و ساکنان یهودی بار دیگر در یک محله پرتنش در اورشلیم درگیر شدند و به سوی هم سنگ، صندلی، و کوکتل مولوتف پرتاب کردند. به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، پلیس و مقامات مرزی اسرائیل می‌گویند چهار مظنون را در محله «شیخ جراح» دستگیر کردند. مشخص نیست چه کسی این نزاع را آغاز کرده است. به گفته مقامات، یک زن باردار بر اثر اصابت سنگ به پشتش زخمی شده است. خدمات اورژانس هلال احمر می‌گوید ۲۰ فلسطینی را مداوا کرده است که ۱۶ نفر از آنها از اسپری فلفل و گاز اشک آور آسیب دیده بودند و سایر آنها با گلوله‌های لاستیکی زخمی شده بودند. به گزارش «تایمز اسرائیل»، پلیس از ابزار ضد شورش از جمله باتون، گاز اشک آور، ماشین ویژه پاشیدن آب بدبو، و فشنگ اسفنجی استفاده کرده است و یک اسرائیلی نیز مجروح شده است. در پی‌ جنگ شش روزه اسرائیل با اعراب در سال ۱۹۶۷، اسرائیل، بخش شرقی اورشلیم را رسما به خود ضمیمه کرد. در سال ۱۹۸۰ پارلمان اسرائیل رای داد که اورشلیم به طور یکپارچه و کامل، پایتخت اسرائیل باشد. فلسطینیان هم تمایل دارند بخش شرقی اورشلیم را به عنوان پایتخت یک کشور مستقل فلسطینی اعلام کنند. اسرائيلی‌های ملی‌گرا د..

فلسطینی‌ها و ساکنان یهودی بار دیگر در یک محله پرتنش در اورشلیم درگیر شدند و به سوی هم سنگ، صندلی، و کوکتل مولوتف پرتاب کردند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، پلیس و مقامات مرزی اسرائیل می‌گویند چهار مظنون را در محله «شیخ جراح» دستگیر کردند. مشخص نیست چه کسی این نزاع را آغاز کرده است.

به گفته مقامات، یک زن باردار بر اثر اصابت سنگ به پشتش زخمی شده است.

خدمات اورژانس هلال احمر می‌گوید ۲۰ فلسطینی را مداوا کرده است که ۱۶ نفر از آنها از اسپری فلفل و گاز اشک آور آسیب دیده بودند و سایر آنها با گلوله‌های لاستیکی زخمی شده بودند.

به گزارش «تایمز اسرائیل»، پلیس از ابزار ضد شورش از جمله باتون، گاز اشک آور، ماشین ویژه پاشیدن آب بدبو، و فشنگ اسفنجی استفاده کرده است و یک اسرائیلی نیز مجروح شده است.

در پی‌ جنگ شش روزه اسرائیل با اعراب در سال ۱۹۶۷، اسرائیل، بخش شرقی اورشلیم را رسما به خود ضمیمه کرد. در سال ۱۹۸۰ پارلمان اسرائیل رای داد که اورشلیم به طور یکپارچه و کامل، پایتخت اسرائیل باشد.

فلسطینیان هم تمایل دارند بخش شرقی اورشلیم را به عنوان پایتخت یک کشور مستقل فلسطینی اعلام کنند.

Israeli police officers detain a Palestinian man during clashes that erupted ahead of a planned march by Jewish…اسرائيلی‌های ملی‌گرا در شرق اورشلیم راه‌پیمایی کردندهزاران اسرائیلی ملی‌گرا روز سه شنبه در حالیکه پرچم اسرائیل را در دست تکان می‌دادند در اورشلیم شرقی راه‌پیمایی کردند – رویدادی که باعث تنش دوباره با فلسطینی ها شده و دولت جدید اسرائیل را با چالش‌های جدید روبرو کرده است.