۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

زلنسکی در کی‌یف با وزرای خارجه و دفاع آمریکا دیدار می‌کند

زلنسکی در کی‌یف با وزرای خارجه و دفاع آمریکا دیدار می‌کند ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین، اعلام کرد که او روز یکشنبه در کی‌یف با وزرای خارجه و دفاع ایالات متحده دیدار می‌کند. آقای زلنسکی روز شنبه در جریان یک نشست خبری به برنامه خود برای دیدار با آنتونی بلینکن و لوید آستین اشاره کرد اما توضیح بیشتری دراین‌باره نداد. کاخ سفید و وزارت خارجه ایالات متحده نیز از توضیح در این باره خودداری کردند. زلنسکی هفته‌هاست که از متحدان غربی خود می‌خواهد تجهیزات نظامی بیشتری به اوکراین برای مقابله با تهاجم روسیه ارسال کنند. او از زمان حمله روسیه به اوکراین تاکنون میزبان چندین رهبر اروپایی بوده است از جمله بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، و روسای‌ جمهوری لهستان، لیتوانی، لتونی و استونی. آقای زلنسکی همچنین در این هفته میزبان آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل، خواهد بود که قرار است پس از دیدار با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، در مسکو عازم کی‌یف شود. با استفاده از گزارش‌‌های خبرگزاری آسوشیتدپرس و رادیو فردا؛ س.ن

زلنسکی در کی‌یف با وزرای خارجه و دفاع آمریکا دیدار می‌کند

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین، اعلام کرد که او روز یکشنبه در کی‌یف با وزرای خارجه و دفاع ایالات متحده دیدار می‌کند.

آقای زلنسکی روز شنبه در جریان یک نشست خبری به برنامه خود برای دیدار با آنتونی بلینکن و لوید آستین اشاره کرد اما توضیح بیشتری دراین‌باره نداد. کاخ سفید و وزارت خارجه ایالات متحده نیز از توضیح در این باره خودداری کردند.

زلنسکی هفته‌هاست که از متحدان غربی خود می‌خواهد تجهیزات نظامی بیشتری به اوکراین برای مقابله با تهاجم روسیه ارسال کنند.

او از زمان حمله روسیه به اوکراین تاکنون میزبان چندین رهبر اروپایی بوده است از جمله بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، و روسای‌ جمهوری لهستان، لیتوانی، لتونی و استونی.

آقای زلنسکی همچنین در این هفته میزبان آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل، خواهد بود که قرار است پس از دیدار با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، در مسکو عازم کی‌یف شود.

با استفاده از گزارش‌‌های خبرگزاری آسوشیتدپرس و رادیو فردا؛ س.ن