۳۱ شهریور ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

زمین لرزه هفت ریشتری مکزیک یک کشته برجای گذاشت

سازمان زمین‌شناسی آمریکا سه‌شنبه شب اعلام کرد زمین‌لرزه‌ای به قدرت ۷ ریشتر در نزدیکی منطقه تفریحی آکاپولکو در ایالت گرو واقع در جنوب مکزیک رخ داده است. بنا بر گزارش‌ها، شدت این زمین‌لرزه به حدی بود که ساختمان‌ها در مکزیکوسیتی، در فاصله حدودا ۳۰۰ کیلومتری محل زلزله به لرزه درآمد و سبب وحشت مردم شد. خبرگزاری‌ها تاکنون از کشته شدن دست‌کم یک نفر خبر داده‌اند. سازمان زمین‌شناسی آمریکا ابتدا شدت این زمین لرزه را ۷.۴ ریشتر اعلام کرده بود، اما بعدا این رقم را اصلاح و شدت آن را ۷ ریشتر اعلام کرد. آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، رئیس جمهوری مکزیک، در پیامی ویدیویی گفت که گزارشی از تخریب‌های گسترده در گررو یا مناطق دیگر، از جمله مکزیکو‌سیتی، گزارش نشده است.

سازمان زمین‌شناسی آمریکا سه‌شنبه شب اعلام کرد زمین‌لرزه‌ای به قدرت ۷ ریشتر در نزدیکی منطقه تفریحی آکاپولکو در ایالت گرو واقع در جنوب مکزیک رخ داده است.

بنا بر گزارش‌ها، شدت این زمین‌لرزه به حدی بود که ساختمان‌ها در مکزیکوسیتی، در فاصله حدودا ۳۰۰ کیلومتری محل زلزله به لرزه درآمد و سبب وحشت مردم شد.

خبرگزاری‌ها تاکنون از کشته شدن دست‌کم یک نفر خبر داده‌اند. سازمان زمین‌شناسی آمریکا ابتدا شدت این زمین لرزه را ۷.۴ ریشتر اعلام کرده بود، اما بعدا این رقم را اصلاح و شدت آن را ۷ ریشتر اعلام کرد.

آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، رئیس جمهوری مکزیک، در پیامی ویدیویی گفت که گزارشی از تخریب‌های گسترده در گررو یا مناطق دیگر، از جمله مکزیکو‌سیتی، گزارش نشده است.