۶ مرداد ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

سازمان بهداشت جهانی: الان به واکسن کرونا نیاز است نه سال آینده

سازمان بهداشت جهانی هشدار داده است که سرعت شیوع ویروس کرونا سریع‌تر از واکسیناسیون است و دزهایی که کشورهای گروه هفت متعهد شده‌اند تا با کشورهای فقیرتر قسمت کنند کافی نیست. به گزارش خبرگزاری فرانسه، تدروس آدهانوم، دبیرکل سازمان بهداشت جهانی به خبرنگاران گفت این کمک بزرگی است اما به دزهای بیشتر و همینطور توزیع سریعتر آنها نیاز داریم چرا که ویروس سریعتر از توزیع جهانی واکسن در حال شیوع است و روزانه بیش از ده هزار نفر جان خود را در اثر ابتلا به کرونا از دست می‌دهند. آقای آدهانوم گفت این افراد همین الان به واکسن احتیاج دارند نه سال آینده. پس از انتقادها از توزیع نابرابر واکسن در جهان، سران کشورهای گروه هفت در نشستی که در بریتانیا داشتند متعهد شدند که یک میلیارد دز واکسن را با سایر کشورها قسمت کنند. در حالی که جمعیت کشورهای ثروتمند به لطف واکسیناسیون در حال بازگشت به زندگی عادی هستند، مناطق فقیرتر دنیا با کمبود واکسن روبرو هستند. تعهد سران کشورهای گروه هفت برای اهدای یک میلیارد دز واکسن به دیگر کشورها؛ آیا این بار فایزر به ایران می‌رسد؟برنامه «گوی» سازمان بهداشت جهانی در پاسخ به پرسش بخش فار..

سازمان بهداشت جهانی هشدار داده است که سرعت شیوع ویروس کرونا سریع‌تر از واکسیناسیون است و دزهایی که کشورهای گروه هفت متعهد شده‌اند تا با کشورهای فقیرتر قسمت کنند کافی نیست.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، تدروس آدهانوم، دبیرکل سازمان بهداشت جهانی به خبرنگاران گفت این کمک بزرگی است اما به دزهای بیشتر و همینطور توزیع سریعتر آنها نیاز داریم چرا که ویروس سریعتر از توزیع جهانی واکسن در حال شیوع است و روزانه بیش از ده هزار نفر جان خود را در اثر ابتلا به کرونا از دست می‌دهند. آقای آدهانوم گفت این افراد همین الان به واکسن احتیاج دارند نه سال آینده.

پس از انتقادها از توزیع نابرابر واکسن در جهان، سران کشورهای گروه هفت در نشستی که در بریتانیا داشتند متعهد شدند که یک میلیارد دز واکسن را با سایر کشورها قسمت کنند.

در حالی که جمعیت کشورهای ثروتمند به لطف واکسیناسیون در حال بازگشت به زندگی عادی هستند، مناطق فقیرتر دنیا با کمبود واکسن روبرو هستند.

FILE PHOTO: Picture illustration of a vial labelled with the Pfizer-BioNTech coronavirus disease (COVID-19) vaccineتعهد سران کشورهای گروه هفت برای اهدای یک میلیارد دز واکسن به دیگر کشورها؛ آیا این بار فایزر به ایران می‌رسد؟برنامه «گوی» سازمان بهداشت جهانی در پاسخ به پرسش بخش فارسی صدای آمریکا در مورد احتمال دریافت واکسن‌های اهدایی آمریکا گفت این دزها قرار است در اختیار ۹۲ کشوری که در برنامه «ای ام سی» گوی هستند قرار بگیرند و ایران نیز جزو کشورهایی است که در برنامه «ای ام سی» شرکت دارد. اما چالش اصلی، دستور رهبر جمهوری اسلامی ایران است که در نوزدهم دی‌ماه اعلام کرد که به واکسن ساخت بریتانیا و آمریکا «اعتماد و اطمینان نیست» و ورود آنها را ممنوع اعلام کرد.