۳ مرداد ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

سخنگوی ائتلاف علیه داعش از اقدام دفاعی نیروهای آمریکایی در سوریه در پی حملات راکتی خبر داد

چند ساعت پس از حملات هوایی آمریکا به تاسیسات گروه‌های شبه نظامی مورد حمایت ایران در مناطق مرزی عراق و سوریه، وین ماروتو، سخنگوی ائتلاف علیه داعش در پیامی اعلام کرد شماری راکت به سمت نیروهای آمریکایی در سوریه شلیک شده ولی تلفات جانی در پی نداشت. سخنگوی ائتلاف علیه داعش در پیامی که عصر دوشنبه هفتم تیر در توئیتر منتشر شد گفت: حوالی هفت و ۴۴ دقیقه شامگاه به وقت محلی، نیروهای ایالات متحده در سوریه هدف حملات راکتی قرار گرفتند. Initial report: At approx. 7:44 PM local time, U.S. Forces in Syria were attacked by multiple rockets. There are no injuries and damage is being assessed. We will provide updates when we have more information. — OIR Spokesman Col. Wayne Marotto (@OIRSpox) June 28, 2021وین ماروتو افزود این حملات تلفات جانی در پی نداشته و خسارت‌های وارده از این حمله در حال بررسی است و به تدریج اطلاعات بیشتر در این مورد منتشر خواهد شد. او در پیام دیگری افزود نیروهای آمریکایی در سوریه در دفاع از خود و با شلیک ادوات به محل شلیک راکت‌ها پاسخ دادند. Update: U.S. Forces in Syria, while under..

چند ساعت پس از حملات هوایی آمریکا به تاسیسات گروه‌های شبه نظامی مورد حمایت ایران در مناطق مرزی عراق و سوریه، وین ماروتو، سخنگوی ائتلاف علیه داعش در پیامی اعلام کرد شماری راکت به سمت نیروهای آمریکایی در سوریه شلیک شده ولی تلفات جانی در پی نداشت.

سخنگوی ائتلاف علیه داعش در پیامی که عصر دوشنبه هفتم تیر در توئیتر منتشر شد گفت: حوالی هفت و ۴۴ دقیقه شامگاه به وقت محلی، نیروهای ایالات متحده در سوریه هدف حملات راکتی قرار گرفتند.

Initial report: At approx. 7:44 PM local time, U.S. Forces in Syria were attacked by multiple rockets. There are no injuries and damage is being assessed. We will provide updates when we have more information.

— OIR Spokesman Col. Wayne Marotto (@OIRSpox) June 28, 2021

وین ماروتو افزود این حملات تلفات جانی در پی نداشته و خسارت‌های وارده از این حمله در حال بررسی است و به تدریج اطلاعات بیشتر در این مورد منتشر خواهد شد.

او در پیام دیگری افزود نیروهای آمریکایی در سوریه در دفاع از خود و با شلیک ادوات به محل شلیک راکت‌ها پاسخ دادند.

Update: U.S. Forces in Syria, while under multiple rocket attack, acted in self- defense and conducted counter-battery artillery fire at rocket launching positions.

— OIR Spokesman Col. Wayne Marotto (@OIRSpox) June 28, 2021

عامل یا عوامل این حمله راکتی هنوز مشخص یا اعلام نشده است.

وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، عصر روز یکشنبه ششم تیر به وقت واشنگتن با صدور بیانیه‌ای از حمله نظامی ایالات متحده در این روز به مواضع «شبه نظامیان مورد حمایت ایران» در مناطق مرزی عراق و سوریه خبر داد.

وزارت دفاع آمریکا گفت اهدافی که مورد «حملات هوایی دفاعی دقیق» قرار گرفت تاسیساتی بود که شبه نظامیان مورد حمایت ایران در منطقه مرزی عراق و سوریه از آن برای حمله به منافع آمریکا استفاده می‌کردند. پنتاگون در بیانیه خود به گروه‌های «کتائب الحزب‌الله» و «کتائب سید الشهداء» اشاره کرده که از جمله گروه‌هایی هستند که از این تاسیسات استفاده کرده‌اند.

روز دوشنبه، یک سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده، پنتاگون، در پاسخ به بخش فارسی صدای آمریکا و در مورد حملات هوایی آمریکا به تاسیسات شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران در مرز عراق و سوریه گفت: ما همواره حق واکنش نشان دادن در زمان و مکان مورد انتخاب خود برای حمایت و دفاع از مردم را برای خود محفوظ می‌دانیم.