۳۱ شهریور ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

سناتورهای آمریکایی در سفر به لبنان از نفوذ ایران ‌در این کشور ابراز نگرانی کردند

چهار سناتور دموکرات آمریکایی در پایان سفر دو روزه خود به لبنان، به مسائل و مشکلات داخلی این کشور اشاره کرده و خواستار برطرف کردن آن شدند. یک سناتور دموکرات گفت نفوذ رژیم ایران به ویژه در حوزه تامین سوخت، بسیار نگران کننده است. چهار نماینده دموکرات کریس مورفی و جان بلومنتال هر دو از ایالت کانتیکت، جان آساف از ایالت جورجیا و کریس ون‌هالن از ایالت مریلند، روز چهارشنبه ۱۰ شهریور به سفر دو روزه خود به لبنان پایان دادند. به گزارش خبرگزاری رویترز، سناتور بلومنتال گفت: «ما همچنین در مورد نفوذ بالقوه بدخیم ایران که بسیار نگران کننده است، ‌به ویژه در مورد تامین سوخت، شنیدیم.» او افزود: «هیچ دلیلی ندارد که لبنان به ایران وابسته باشد. ‌منابع سوخت دیگری بدون عواقب بالقوه و آسیب های ناشی از اتکا به نفت ایران وجود دارد.» سناتور بلومنتال با اشاره به بحران سیاسی لبنان گفت: «این یک مصیبت است که در زمان واقعی اتفاق می‌افتد. این فیلم را قبلا دیده‌ایم و این یک داستان ترسناک است. اما خبر خوب این است که می‌تواند و باید و امیدوارم از آن اجتناب شود.» لبنان همچنان یک بن‌بست سیاسی را تجربه می‌کند و هنوز توافقی ..

چهار سناتور دموکرات آمریکایی در پایان سفر دو روزه خود به لبنان، به مسائل و مشکلات داخلی این کشور اشاره کرده و خواستار برطرف کردن آن شدند. یک سناتور دموکرات گفت نفوذ رژیم ایران به ویژه در حوزه تامین سوخت، بسیار نگران کننده است.

چهار نماینده دموکرات کریس مورفی و جان بلومنتال هر دو از ایالت کانتیکت، جان آساف از ایالت جورجیا و کریس ون‌هالن از ایالت مریلند، روز چهارشنبه ۱۰ شهریور به سفر دو روزه خود به لبنان پایان دادند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، سناتور بلومنتال گفت: «ما همچنین در مورد نفوذ بالقوه بدخیم ایران که بسیار نگران کننده است، ‌به ویژه در مورد تامین سوخت، شنیدیم.»

او افزود: «هیچ دلیلی ندارد که لبنان به ایران وابسته باشد. ‌منابع سوخت دیگری بدون عواقب بالقوه و آسیب های ناشی از اتکا به نفت ایران وجود دارد.»

سناتور بلومنتال با اشاره به بحران سیاسی لبنان گفت: «این یک مصیبت است که در زمان واقعی اتفاق می‌افتد. این فیلم را قبلا دیده‌ایم و این یک داستان ترسناک است. اما خبر خوب این است که می‌تواند و باید و امیدوارم از آن اجتناب شود.»

لبنان همچنان یک بن‌بست سیاسی را تجربه می‌کند و هنوز توافقی قطعی برای تشکیل کابینه جدید حاصل نشده است.

هیات چهار سناتور دموکرات آمریکایی پس از سفر دو روزه به لبنان، راهی اسرائیل شدند.