۵ مرداد ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

شیوع گونه «دلتا» کرونا شهرهای بزرگ استرالیا را بار دیگر با محدودیت تردد روبرو کرد

استرالیا در پی افزایش موارد ابتلا به کووید-۱۹ و نگرانی از شیوع گونه «دلتا» کرونا، در چندین ایالت خود محدودیت تردد اعمال کرد. به گزارش خبرگزاری «رویترز»، این کشور که ماه‌ها پیش توانسته بود کرونا را تقریبا ریشه‌کن کند حالا در پنج ایالت از هشت ایالت و قلمرو خود با نوع «دلتا» ویروس کرونا دست به گریبان شده است. این ویروس نخستین بار در هند مشاهده شد. محدودیت تردد اعمال شده در سه شهر بزرگ و چندین منطقه دیگر، زندگی حدود ۲۰ میلیون استرالیایی -۸۰ درصد از جمعیت آن کشور - را تحت تأثیر قرار می‌دهد. سیدنی، که یک پنجم جمعیت استرالیا را در بر‌می‌گیرد، تا نهم ماه ژوئیه با یک تعطیلی دو هفته‌ای روبرو شده است. استفاده از ماسک و محدودیت در گرد‌هم‌آیی‌ها از دیگر قوانین سختگیرانه‌ای هستند که استرالیا برای مهار شیوع نوع دلتا اعمال می‌کند. به گزارش رسانه‌های استرالیا، پلیس در پرجمعیت‌ترین ایالت این کشور، یعنی «نیو ساوت ولز»، معاون نخست وزیر را به دلیل عدم استفاده از ماسک در یک پمپ بنزین ۲۰۰ دلار جریمه کرد. پژوهش جدید: واکسن‌های «آسترازنکا» و «فایزر» در مقابل سویه جدید «دلتا» مؤثر هستند بنا بر یک پژوهش علمی..

استرالیا در پی افزایش موارد ابتلا به کووید-۱۹ و نگرانی از شیوع گونه «دلتا» کرونا، در چندین ایالت خود محدودیت تردد اعمال کرد.

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، این کشور که ماه‌ها پیش توانسته بود کرونا را تقریبا ریشه‌کن کند حالا در پنج ایالت از هشت ایالت و قلمرو خود با نوع «دلتا» ویروس کرونا دست به گریبان شده است. این ویروس نخستین بار در هند مشاهده شد.

محدودیت تردد اعمال شده در سه شهر بزرگ و چندین منطقه دیگر، زندگی حدود ۲۰ میلیون استرالیایی -۸۰ درصد از جمعیت آن کشور – را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

سیدنی، که یک پنجم جمعیت استرالیا را در بر‌می‌گیرد، تا نهم ماه ژوئیه با یک تعطیلی دو هفته‌ای روبرو شده است.

استفاده از ماسک و محدودیت در گرد‌هم‌آیی‌ها از دیگر قوانین سختگیرانه‌ای هستند که استرالیا برای مهار شیوع نوع دلتا اعمال می‌کند.

به گزارش رسانه‌های استرالیا، پلیس در پرجمعیت‌ترین ایالت این کشور، یعنی «نیو ساوت ولز»، معاون نخست وزیر را به دلیل عدم استفاده از ماسک در یک پمپ بنزین ۲۰۰ دلار جریمه کرد.

FILE PHOTO: Vials labelled پژوهش جدید: واکسن‌های «آسترازنکا» و «فایزر» در مقابل سویه جدید «دلتا» مؤثر هستند بنا بر یک پژوهش علمی جدید، واکسن‌های «آسترازنکا» و «فایزر-بایو ان تک» در مقابل سویه های جدید دلتا و کاپای ویروس کرونا که اولین بار در هند شناسایی شده‌اند، به طور گسترده‌ای مؤثر هستند. این موضوع شاید افراد بیشتری را تشویق به دریافت واکسن کند.