۳۱ شهریور ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

طالبان می‌گویند زنان می‌توانند «با جداسازی جنسیتی» به تحصیل ادامه دهند

دولت طالبان در افغانستان می‌گوید زنان اجازه دارند در صورتی که ساختمان‌ها یا کلاس‌های درسی آنها از مردان جدا باشد، به تحصیلات دانشگاهی خود در مراکز تحصیلی خصوصی و عمومی ادامه دهند. به گزارش بخش انگلیسی صدای آمریکا، عبدالباقی حقانی، جانشین وزیر آموزش و پرورش دولت طالبان، در یک کنفرانس خبری در کابل از جداسازی دانش آموزان و دانشجویان زن و مرد دفاع کرد و مدعی شد که آموزش مختلط مغایر احکام دین اسلام و سنت‌های فرهنگی افغانستان است. وزیر آموزش و پرورش گفت که تنها آموزگاران زن اجازه تدریس به دانش‌ آموزان دختر را دارند، و کمبود معلم زن وجود نخواهد داشت. اما در صورت لزوم، آموزگاران مرد نیز می‌توانند با رعایت قوانین اسلامی به زنان و دختران آموزش دهند. وی افزود: «آنها [معلمان مرد] نیز می‌توانند تدریس کنند ولی باید مطابق قوانین شرع اسلام باشد. آنها باید از پشت پرده تدریس کنند و یا از ویدیو و سایر امکانات مشابه استفاده کنند.» اعضای تیم رباتیک دختران افغانستانی وارد مکزیک شدندپنج نفر از اعضای تیم رباتیک دختران افغانستانی به سلامت از افغانستان به مکزیک انتقال یافتند. این دختران سه‌شنبه شب ۲ شهریور در ف..

دولت طالبان در افغانستان می‌گوید زنان اجازه دارند در صورتی که ساختمان‌ها یا کلاس‌های درسی آنها از مردان جدا باشد، به تحصیلات دانشگاهی خود در مراکز تحصیلی خصوصی و عمومی ادامه دهند.

به گزارش بخش انگلیسی صدای آمریکا، عبدالباقی حقانی، جانشین وزیر آموزش و پرورش دولت طالبان، در یک کنفرانس خبری در کابل از جداسازی دانش آموزان و دانشجویان زن و مرد دفاع کرد و مدعی شد که آموزش مختلط مغایر احکام دین اسلام و سنت‌های فرهنگی افغانستان است.

وزیر آموزش و پرورش گفت که تنها آموزگاران زن اجازه تدریس به دانش‌ آموزان دختر را دارند، و کمبود معلم زن وجود نخواهد داشت. اما در صورت لزوم، آموزگاران مرد نیز می‌توانند با رعایت قوانین اسلامی به زنان و دختران آموزش دهند.

وی افزود: «آنها [معلمان مرد] نیز می‌توانند تدریس کنند ولی باید مطابق قوانین شرع اسلام باشد. آنها باید از پشت پرده تدریس کنند و یا از ویدیو و سایر امکانات مشابه استفاده کنند.»

The Mexican Secretary of Foreign Affairs Marcelo Ebrard (L) welcomes four Afghan women, members of the Afghanistan Robotic team…اعضای تیم رباتیک دختران افغانستانی وارد مکزیک شدندپنج نفر از اعضای تیم رباتیک دختران افغانستانی به سلامت از افغانستان به مکزیک انتقال یافتند. این دختران سه‌شنبه شب ۲ شهریور در فرودگاه مکزیکوسیتی فرود آمدند و مورد استقبال مارسلو ابرارد، وزیر خارجه مکزیک، قرار گرفتند.