۴ مرداد ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

عربستان سعودی یکی از متهمان شرکت در اعتراضات ضدحکومتی در آن کشور را اعدام کرد

عربستان سعودی یکی از متهمان جوان شرکت در اعتراضات ضدحکومتی اقلیت شیعیان ساکن این کشور را اعدام کرد. به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، این در حالی است که یک گروه مدافع حقوق بشر با انتقاد‌ شدید از روند قضایی این پرونده چگونگی محکومیت این جوان در دادگاه را زیر سوال برده است. به گزارش سازمان عفو بین‌الملل، مشخص نیست که آیا مصطفی بن هاشم بن عیسی الدرویش ۲۶ ساله، در زمان ارتکاب جرم بزرگسال بوده باشد. سازمان عفو بین‌الملل می‌گوید این جوان در سال ۲۰۱۵ به اتهام مشارکت در شورش‌های ضدحکومتی بین‌ سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۲ بازداشت شد. 🔴Mustafa al-Darwish was executed this morning. #Saudi authorities displayed a deplorable disregard for the right to life. He's the latest victim of Saudi's deeply flawed justice system which keeps issuing death sentences after grossly unfair trials & "confessions" under torture. pic.twitter.com/75wsGQgob0 — Amnesty Gulf (@amnestygulf) June 15, 2021در برگه اتهام رسمی تاریخ وقوع جرایم ادعایی دادستانی ذکر نشده است، و احتمال دارد او هنگام شرکت در اعتراضات ضدحکومتی فقط هف..

عربستان سعودی یکی از متهمان جوان شرکت در اعتراضات ضدحکومتی اقلیت شیعیان ساکن این کشور را اعدام کرد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، این در حالی است که یک گروه مدافع حقوق بشر با انتقاد‌ شدید از روند قضایی این پرونده چگونگی محکومیت این جوان در دادگاه را زیر سوال برده است.

به گزارش سازمان عفو بین‌الملل، مشخص نیست که آیا مصطفی بن هاشم بن عیسی الدرویش ۲۶ ساله، در زمان ارتکاب جرم بزرگسال بوده باشد.

سازمان عفو بین‌الملل می‌گوید این جوان در سال ۲۰۱۵ به اتهام مشارکت در شورش‌های ضدحکومتی بین‌ سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۲ بازداشت شد.

🔴Mustafa al-Darwish was executed this morning. #Saudi authorities displayed a deplorable disregard for the right to life. He's the latest victim of Saudi's deeply flawed justice system which keeps issuing death sentences after grossly unfair trials & "confessions" under torture. pic.twitter.com/75wsGQgob0

— Amnesty Gulf (@amnestygulf) June 15, 2021

در برگه اتهام رسمی تاریخ وقوع جرایم ادعایی دادستانی ذکر نشده است، و احتمال دارد او هنگام شرکت در اعتراضات ضدحکومتی فقط هفده سال داشت یا به تازگی وارد هجده سالگی شده بود.

مقامات عربستانی می‌گویند که الدرویش به دلیل ارتکاب جرایمی در نوزده سالگی اعدام‌ شده است، اما جزئیات بیشتری درباره این جرایم ادعایی ذکر نشده است.

عربستان سعود‌ی سال گذشته اعدام مجرمین زیر سن‌قانونی را متوقف کرد.

وزارت کشور عربستان در بیانیه‌ای گفت که این فرد پس از محکومیت در مواردی چون مشارکت در تشکیل یک گروه تروریستی مسلح به منظور شناسایی و کشتن افسران پلیس، تیراندازی به خودروهای گشتی پلیس، ساخت کوکتل مولوتوف برای حمله به پلیس، و موارد دیگری اعدام شده است.