۵ مرداد ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران خواستار تحقیق فوری در مورد سانحه مرگبار واژگونی اتوبوس شد

در پی وقوع سانحه مرگبار واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران اعزامی از تهران به آذربایجان غربی در منطقه «بیگم قلعه» پیرانشهر و کشته شدن ریحانه یاسینی، خبرنگار ایرنا، و مهشاد کریمی،‌ از خبرگزاری ایسنا، فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران خواستار تحقیق فوری و کامل در این زمینه شد. آنتونی بلانگر، دبیرکل فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران، ضمن ابراز همدردی با خانواده و همکاران ریحانه یاسینی و مهشاد کریمی در ارتباط با این حادثه گفت: «متاسفانه دو روزنامه‌نگار بالاترین هزینه را برای انجام کار خود پرداخته‌اند و ما به دلیل از دست دادن آن‌ها بسیار شوکه شده‌ایم.» دبیرکل فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران همچنین در ادامه از مقامات ایران خواست تا تحقیقات کاملی را در مورد واژگونی این اتوبوس و مرگ این دو خبرنگار انجام دهند. پیشتر صدای آمریکا گزارش داده بود که اتوبوس حامل ۲۰ خبرنگار از رسانه‌ها ایران به همراه برخی از مسئولان سازمان حفاظت محیط زیست که روز چهارشنبه ۲ تیر ماه از بازدید دریاچه ارومیه باز می‌گشتند، واژگون شد. در این سانحه دو خبرنگار جان باختند و ۲۱ سرنشین دیگر این اتوبوس که زخمی شده بودند نیز برای..

در پی وقوع سانحه مرگبار واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران اعزامی از تهران به آذربایجان غربی در منطقه «بیگم قلعه» پیرانشهر و کشته شدن ریحانه یاسینی، خبرنگار ایرنا، و مهشاد کریمی،‌ از خبرگزاری ایسنا، فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران خواستار تحقیق فوری و کامل در این زمینه شد.

آنتونی بلانگر، دبیرکل فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران، ضمن ابراز همدردی با خانواده و همکاران ریحانه یاسینی و مهشاد کریمی در ارتباط با این حادثه گفت: «متاسفانه دو روزنامه‌نگار بالاترین هزینه را برای انجام کار خود پرداخته‌اند و ما به دلیل از دست دادن آن‌ها بسیار شوکه شده‌ایم.»

دبیرکل فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران همچنین در ادامه از مقامات ایران خواست تا تحقیقات کاملی را در مورد واژگونی این اتوبوس و مرگ این دو خبرنگار انجام دهند.

پیشتر صدای آمریکا گزارش داده بود که اتوبوس حامل ۲۰ خبرنگار از رسانه‌ها ایران به همراه برخی از مسئولان سازمان حفاظت محیط زیست که روز چهارشنبه ۲ تیر ماه از بازدید دریاچه ارومیه باز می‌گشتند، واژگون شد. در این سانحه دو خبرنگار جان باختند و ۲۱ سرنشین دیگر این اتوبوس که زخمی شده بودند نیز برای مداوا به بیمارستانی در نقده انتقال داده شدند.

اتوبوس حامل خبرنگاران در آذربایجان غربی واژگون شدجان باختن دو خبرنگار در سانحه واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران در پیرانشهردر پی واژگون شدن اتوبوس حامل خبرنگاران در منطقه «بیگم قلعه» پیرانشهر، دو خانم خبرنگار به نام‌های مهشاد کریمی و ریحانه یاسینی، که به ترتیب در ایسنا و ایرنا کار می‌کردند، کشته و ۲۱ تن دیگر مجروح شدند.

تنها یک روز پس از این حادثه، یک اتوبوس حامل سربازانی که از استان سیستان و بلوچستان برای دوره آموزشی به شیراز برده می‌شدند در جاده یزد به دهشیر دچار سانحه شد و طی آن پنج سرباز معلم کشته و ۳۳ تن دیگر زخمی شدند.

پنج سرباز معلم در تصادف اتوبوس کشته شدندیک تصادف جاده‌ای دیگر در ایران؛ پنج سرباز معلم در تصادف اتوبوس در یزد جان باختندیک روز پس از واژگون شدن اتوبوس حامل خبرنگاران در آذربایجان غربی و جان‌باختن دو خانم خبرنگار، اتوبوسی دیگر در محور یزد – دهشیر در پی تصادف با یک دستگاه تریلی، دچار حادثه شد و طی آن پنج سرباز معلم کشته و ۳۳ تن مجروح شدند.

تصادفات جاده‌ای یکی از عوامل مهم مرگ‌ومیر در ایران است. به گزارش ایرنا، بر اساس آمار اولیه جمع‌آوری شده در سازمان پزشکی قانونی کشور، تنها در نوروز امسال ۹۹۹ تن در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند.