۲۹ شهریور ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

فرستاده ویژه آمریکا در امور یمن به عربستان سفر کرد

تیم لندرکینگ، یک دیپلمات ارشد آمریکایی در تلاشی مجدد برای گفتگو در زمینه برقراری آتش‌بس در یمن، در منطقه خلیج فارس به سر می‌برد. تیم لندرکینگ، فرستاده ویژه ایالات متحده در امور یمن، روز سه‌شنبه ۵ مرداد، پس از دیدار با وندی شرمن، معاون وزارت خارجه آمریکا، در عمان، وارد عربستان سعودی شد. سفر دو دیپلمات بلندپایه آمریکا به منطقه در پی تشدید حملات مرزی روزهای اخیر توسط حوثی‌های مورد حمایت ایران به عربستان سعودی و با هدف تلاش برای پایان دادن به جنگ شش ساله و بحران انسانی در یمن انجام شده است. در حال حاضر منطقه نفت خیز مأرب در شمال یمن کانون درگیری‌ها است. بحران یمن بدترین بحران انسانی دوران حاضر در جهان از سوی سازمان ملل متحد توصیف شده است.

تیم لندرکینگ، یک دیپلمات ارشد آمریکایی در تلاشی مجدد برای گفتگو در زمینه برقراری آتش‌بس در یمن، در منطقه خلیج فارس به سر می‌برد.

تیم لندرکینگ، فرستاده ویژه ایالات متحده در امور یمن، روز سه‌شنبه ۵ مرداد، پس از دیدار با وندی شرمن، معاون وزارت خارجه آمریکا، در عمان، وارد عربستان سعودی شد.

سفر دو دیپلمات بلندپایه آمریکا به منطقه در پی تشدید حملات مرزی روزهای اخیر توسط حوثی‌های مورد حمایت ایران به عربستان سعودی و با هدف تلاش برای پایان دادن به جنگ شش ساله و بحران انسانی در یمن انجام شده است. در حال حاضر منطقه نفت خیز مأرب در شمال یمن کانون درگیری‌ها است.

بحران یمن بدترین بحران انسانی دوران حاضر در جهان از سوی سازمان ملل متحد توصیف شده است.